مخالفت ترامپ با حضور در جلسه دادگاه استیضاح

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، وکلای رئیس جمهور پیشین آمریکا با درخواست دموکرات ها برای شهادت دادن موکلشان در جلسه محاکمه استیضاحش مخالفت کردند.

مخالفت ترامپ با حضور در جلسه دادگاه استیضاح

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، وکلای دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا روز پنجشنبه با درخواست دموکرات ها برای شهادت دادن ترامپ در جلسه محاکمه استیضاحش مخالفت نموده اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این گزارش ترامپ قرار است هفته آینده در مجلس سنا برای بار دوم استیضاح گردد.

علت اصلی استیضاح مجدد ترامپ، نقش وی در تحریک هواداران افراطی اش برای حمله مرگبار 6 ژانویه به ساختمان کنگره است که منجر به کشته شدن حداقل 5 نفر از جمله یک مامور پلیس شد.

در حالی که کنگره آمریکا 6 ژانویه برای شمارش آرا کالج الکترال و تایید نهایی نتایج انتخابات جنجالی 3 نوامبر تشکیل جلسه داده بود، ترامپ از هوادارانش خواست تا تظاهرات مسالمت آمیزی را برگزار نمایند ولی این اعتراضات در نهایت منجر به حمله آنها به ساختمان کنگره شد.

وکلای ترامپ با انتشار یک نامه سرگشاده اعلام کردند: رئیس جمهور در یک فرایند غیرقانونی شهادت نخواهد داد.

وکلای ترامپ اخیرا اتهامات مطرح شده در استیضاح را رد نموده و بر این مساله تاکید کردند که ادعاهای ترامپ درباره شکست در انتخابات 3 نوامبر نتیجه تقلب گسترده در فرایند برگزاری انتخابات است.

جیمی راسکین نماینده دموکرات که مدیر پفراینده استیضاح ترامپ به شمار می رود، با ارسال نامه ای برای ترامپ و وکلایش از وی دعوت نموده بود تا در جلسه استیضاحش حاضر شده و شهادت دهد.

وکلای ترامپ بر این باورند که عدم حضور وی در جلسه استیضاح از جمله حقوق اساسی رئیس جمهور پیشین آمریکا است و او می تواند در این جلسه شرکت نکند و در نتیجه شهادت هم ندهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1362

به "مخالفت ترامپ با حضور در جلسه دادگاه استیضاح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت ترامپ با حضور در جلسه دادگاه استیضاح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید