مثلث صورتی داخل چشم چیست؟

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، نمناک/مثلث صورتی شکل در گوشه چشم با نام پلیکا سمیلوناریس شناخته می گردد. اما این مثلث صورتی رنگ در گوشه چشم به چه درد می خورد؟

مثلث صورتی داخل چشم چیست؟

دلیل وجود قسمت صورتی رنگ در گوشه چشم پلیکا سمیلوناریس چیست ؟

اگر به چشم خود نگاه کنید متوجه قسمت صورتی رنگ مثلثی شکل که در گوشه داخلی چشم نزدیک بینی وجود دارد خواهید شد. بنا به گفته پزشکان این مثلث کوچک از دو بخش تشکیل شده است:برجستگی کوچک داخلی و بخش هلال شکل که در مجاورت با چشم واقع شده است. این بخش جالب نمناک را مطالعه کنید تا با یکی از بخش های بدن پر از شگفتی تان آشنا شوید.

علت وجود مثلث گوشه چشم یا پلیکا سمیلوناریس

بحث و تبادل نظر های زیادی درباره این مثلث صورتی رنگ در گوشه چشم که آن را پلیکا سمیلوناریس هم می نامند شده است. چرا؟ زیرا تصور می گردد این قسمت از چشم، بقایایی از تاریخ تکاملی انسان ها باشد، هنگامی که یک پلک یدکی داشتند که از این ناحیه بیرون زده بود!

اگرچه انسان ها دیگر این پلک یدکی را ندارند که بتواند به صورت افقی به دور چشم بچرخد. خزندگان، دوزیستان، ماهی ها، پرندگان و برخی از پستانداران مثل خرس ها و برخی از آبزیان هنوز این ساختار شفاف جالب را دارند که اصطلاح فنی آن پلک سوم است.

مثلث گوشه چشم پلیکا سمیلوناریس

در این حیوانات مانند انسان ها محافظت و تمیز کردن چشم توسط پلک ها وجود دارد و همچنین وجود پلک سوم در این حیوانات موجب محافظت چشم در برابر خورشید نیز می گردد یا در صورت وجود جانور در زیر آب مانند عینک عمل می نماید.

تکامل گرایان معتقدند که وجود این مثلث صورتی پلیکا سمیلوناریس در گوشه چشم انسان اثبات می نماید که آدمیان از موجوداتی که زمانی پلک سوم داشتند تکامل یافتند و استدلال آن ها این است که ما این ارگان کوچک را بی فایده می دانیم چرا که هنوز دلیل وجودش داخل چشم را نمی دانیم.

برخی از دانشمندان معتقدند که وجود این مثلث صورتی در گوشه چشم پلیکا سمیلوناریس اثبات تکامل نیست و فقط باعث ایجاد ماده ای می گردد که صبح ها در گوشه چشم مان جمع می گردد که این ماده ترکیبی از ترشحات برخی غده ها ازجمله غدد اشکی، غدد مخاطی بینی و غده های مربوط دیگراست و این مثلث صورتی رنگ می تواند به این ترشحات یاری کند چرا که سرشار از سلول هایی است که باعث ایجاد مخاط می شوند.

بنابراین دلیل وجود قسمت صورتی رنگ گوشه چشم پلیکا سمیلوناریس چیست؟

هر دو قسمت این بخش صورتی رنگ مثلثی شکل حاوی سلول هایی هستند که با ترشح مایعی چشم را مرطوب نگه می دارند و از آن به خوبی محافظت می نمایند اما آیا این قسمت صورتی رنگ می تواند بقایای پلک سوم باشد ؟

اگر بقایای پلک سوم بوده چه حیف که برای انسان حفظ نشد چرا که هم کارآیی عینک افتابی را داشت و هم کاربرد عینک های شنا.

منبع: همگردی
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1468

به "مثلث صورتی داخل چشم چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مثلث صورتی داخل چشم چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید