مایکروسافت 120 هزار هدست واقعیت افزوده در اختیار ارتش آمریکا قرار می دهد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، مایکروسافت برنده یک قرارداد برای ارائه 120 هزار هدست واقعیت افزوده به ارتش آمریکا شده است. ارزش این قرارداد 10 ساله به حداکثر 21.88 میلیارد دلار می رسد. سربازان آمریکایی طی دو سال گذشته مشغول آزمایش هدست های مخصوصی بوده اند که از سنسورهای دید در شب و سنسورهای حرارتی بهره می برند.

مایکروسافت 120 هزار هدست واقعیت افزوده در اختیار ارتش آمریکا قرار می دهد

طبق بیانیه ارتش آمریکا، آن ها با استفاده از فناوری های واقعیت افزوده و یادگیری ماشینی قصد دارند محیط واقعی را برای سربازان شبیه سازی کنند تا قبل از حضور در درگیری های واقعی، بیشترین آمادگی را داشته باشند. هدست های قدیمی استفاده شده به دلیل ضعف در سنسورها و جی پی اس با انتقاد گسترده ای روبرو شدند ولی همان طور که در ادامه می توانید ببینید، هدست های جدید امکانات بسیار بیشتری دارند.

مایکروسافت در سال 2018 برنده یک قرارداد 479 میلیون دلاری شد که طبق آن باید نسخه بهبودیافته هدست هولولنز را در اختیار ارتش آمریکا قرار می داد. این اقدام با اعتراض گسترده کارکنان مایکروسافت روبه رو شد اما این شرکت و وزارت دفاع به همکاری با یکدیگر ادامه دادند.

الکس کیپمن، مخترع هولولنز مایکروسافت، می گوید: مایکروسافت طی دو سال گذشته همکاری نزدیکی با ارتش آمریکا داشته و ما با هم در حال طراحی نمونه های مختلفی از هدست های واقعیت افزوده هستیم تا سربازان ابزارها و امکانات لازم را برای انجام مأموریت های خود داشته باشند.

از سال 2019، هدست هولولنز تغییر گسترده ای نداشته و مایکروسافت بیشتر مشغول بهبود نرم افزار این هدست بوده است. روی هم رفته به نظر می رسد حوزه واقعیت افزوده و مجازی دوباره در مرکز توجه شرکت ها قرار گرفته است. گفته می شود یک پنجم کل کارکنان فیسبوک مشغول کار بر این حوزه هستند و رییس سابق بخش سخت افزار اپل حالا در حال نظارت بر فناوری های مربوط به این زمینه است. همچنین باید به شرکت هایی مانند سامسونگ، کوالکام و دیگران اشاره کنیم که در این رابطه مشغول انجام کارهای مختلفی هستند.

  • هدست واقعیت ترکیبی اپل با ویژگی های خاص و قیمت 3000 دلار سال 2022 می آید

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1423

به "مایکروسافت 120 هزار هدست واقعیت افزوده در اختیار ارتش آمریکا قرار می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکروسافت 120 هزار هدست واقعیت افزوده در اختیار ارتش آمریکا قرار می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید