فروش زیرمجموعه کیسون به شرکت بلاروسی

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، به گزارش خبرنگاران، اطلاعات با اهمیت به اخبار مالی شرکت ها گفته می شود که می تواند معادلات مالی آن را تحت تاثیر قرار دهد. این اخبار ممکن است به صورت روزمره در شرکت ها اتفاق بیفتد و آنطور که مقررات بازار سرمایه تعیین کرده به طور نسبی دامنه نامحدودی دارند، اما با این حال مصداق هایی برای آنها تعریف شده است. روز گذشته تنها اطلاعات گروه الف منتشر شده مربوط به شرکت کیسون می شد. در این اطلاعیه خبر داده شده که یکی از شرکت های زیرمجموعه خود را به یک شرکت خارجی در بلاروس واگذار کرده است.

فروش زیرمجموعه کیسون به شرکت بلاروسی

طبق این خبر، 95 درصد از شرکت پریلیسیه لجستیک از زیرمجموعه های کیسون به قیمت 323 میلیارد تومان به شرکت بلاروسی Retailprime Development فروخته شده است. شرکت یادشده در کشور بلاروس در زمینه لجستیک فعالیت می کند. بهای تمام شده سهام یا حق تقدم واگذار شده در دفاتر شرکت 178 میلیارد تومان بوده و از همین رو سود واگذاری پس از کسر مخارج انتقال این معامله برای شرکت کیسون 9/ 144 میلیارد تومان خواهد بود.

لازم به ذکر است که این معامله به صورت ارزی اجرا شده و مبلغ آن 6/ 12 میلیون دلار بوده است که گفته شده از این مبلغ 4 میلیون دلار در زمان امضای قرارداد وصول شده و مابقی طی سه قسط دریافت خواهد شد.

اما در گروه ب اخباری با موضوعات برگزاری مزایده و مناقصه و نتایج آنها داشتیم که مربوط به کارخانجات مخابراتی ایران، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و بانک پارسیان می شد. در اطلاعیه وبانک درخصوص برگزاری مزایده آمده است: شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در نظر دارد نسبت به واگذاری 37/ 58 درصد از سهام شرکت ایران پوپلین (اصالتا و وکالتا) به صورت نقد و اقساط از طریق مزایده عمومی اقدام کند. طبق آگهی وبانک این نوبت دوم مزایده شرکت ایران پوپلین بوده که قرار است در 15 بهمن سال جاری برگزار شود. در اطلاعیه شرکت کارخانجات مخابراتی ایران (لکما) هم از عدم حصول نتیجه از برگزاری مناقصه خبر داده شده است.

موضوع این مناقصه اجرای خدمات راه اندازی، یکپارچه سازی و بهینه سازی سایت های اریکسون، هوآوی و نوکیا در کل کشور (به غیر از استان های تهران و البرز) بود که در یکم دی ماه سال جاری برگزار گشت. لکما در این مناقصه شرکت کرده بود که این آگهی نشان می دهد در آن برنده نشده است.

علاوه بر این در یک اطلاعیه جداگانه که از سوی لکما منتشر شده نشان می دهد شرکت مزبور در یک مناقصه دیگر هم ناکام بوده است. در این آگهی گفته شده که این شرکت در مناقصه شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل با سه موضوع ذیل برنده نشده است. دو اطلاعیه بعدی در گروه ب هر دو مربوط به بانک پارسیان و با موضوع برگزاری مزایده هستند. مزایده اول در ارتباط با فروش سهام بانک در شرکت گروه داده پردازی و مزایده دوم به واگذاری املاک مازاد مرتبط است. در مزایده اول بانک پارسیان یک میلیارد و 199 میلیون سهم معادل 99/ 99 درصد از کل سهام شرکت گروه داده پردازی پارسیان (سهامی خاص) را به صورت یکجا از طریق مزایده برای واگذاری آماده کرده است. درباره موضوع مزایده دوم هم گفته شده که شرکت گسترش ساختمانی لوتوس پارسیان در نظر دارد نسبت به فروش املاک مازاد بانک پارسیان از طرق مزایده اقدام کند.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1283

به "فروش زیرمجموعه کیسون به شرکت بلاروسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش زیرمجموعه کیسون به شرکت بلاروسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید