سی ان ان: دولت آمریکا با هواپیماهای جاسوسی اعتراضات اخیر را رصد می نموده است

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، یک رسانه آمریکایی فاش کرد که دولت آمریکا به وسیله هواپیماهای جاسوسی گارد ملی و پلیس فدرال این کشور، اعتراضات گسترده به قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس را رصد می نموده است.

سی ان ان: دولت آمریکا با هواپیماهای جاسوسی اعتراضات اخیر را رصد می نموده است

به گزارش گروه بین الملل عاشقان علم الکترونیک، شبکه خبری سی ان ان روز پنج شنبه فاش کرد که دولت آمریکا در بحبوحه اعتراضات به قتل جورج فلوید، با استفاده از هواپیماهای جاسوسی گارد ملی و پلیس فدرال این کشور اعتراضات در بعضی شهرهای این کشور را رصد می نموده است.

سی ان ان در گزارش خود به یک هواپیمای جاسوسی سسنا اشاره نموده است که در روز دوشنبه اول ژوئن (12 خرداد) دست کم 20 بار به دور کاخ سفید چرخیده است.

بر اساس گزارش سی ان ان، این هواپیمای جاسوسی تنها یکی از چندین فروند هواپیمای جاسوسی -اعم از سرنشین دار یا بدون سرنشین- بوده است که هفته گذشته در اوج اعتراضات به قتل جورج فلوید توسط پلیس، بر فراز شهرهای واشنگتن، مینیاپولیس و لاس وگاس به پرواز درآمده و از معترضان جاسوسی نموده اند.

سی ان ان با استناد به داده های سامانه ADS-B که برای شناسایی و رهگیری هواپیماها به کار می رود، اعلام نموده است که در شامگاه دوم ژوئن (14 خرداد) یک فروند هواپیمای توربوپراپ مترولاینر از نوع RC-26B که نیروهای پلیس فدرال آمریکا و گارد ملی این کشور برای عملیات های شناسایی در زمینه مبارزه با مواد مخدر از آن استفاده می نمایند، بیش از 50 بار در یک باز زمانی چهارساعته بر فراز واشنگتن چرخیده و روز بعد نیز در آسمان واشنگتن مشاهده شده است.

همین نوع هواپیما که قادر به تصویربرداری حرارتی در روز و شب برای رصد کردن فعالیت های قاچاقچیان مواد مخدر است، در روزهای دوم و سوم ماه ژوئن (14 و 15 خرداد) بر فراز شهر لاس وگاس نیز دیده شده است.

تنی چند از نمایندگان کنگره آمریکا روز سه شنبه طی نامه ای به پلیس فدرال، اداره مبارزه با مواد مخدر، گمرک و حفاظت مرزی و گارد ملی، از به کارگیری هواپیماهای جاسوسی برای رصد کردن اعتراضات انتقاد کردند. آنها در این نامه هشدار دادند که هواپیماهای جاسوسی پلیس فدرال آمریکا که برای رصد کردن معترضان مورد استفاده قرار گرفته اند احتمالاً مجهز به دستگاه های ویژه جمع آوری اطلاعات تلفن همراه بوده اند.

دو هفته قبل یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس به قتل رساند و پس از آن ایالت مینه سوتا و چندین ایالت دیگر آمریکا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاهپوستان بوده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از زمان آغاز اعتراضات تا به امروز چندین بار به صورت مستقیم و غیرمستقیم معترضان را تهدید نموده است. وی اصرار دارد که برای سرکوب اعتراضات، علاوه بر نیروهای پلیس و نیروهای گارد ملی آمریکا از نیروهای ارتش نیز استفاده کند.

ترامپ دوشنبه گذشته در اوج اعتراضات علیه نژادپرستی ساختاری در آمریکا، در یک نشست ویدیویی با فرمانداران ایالت های این کشور گفت که دولتش میخواهد هزاران نفر از معترضان به قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس را بازداشت و اعتراضات را به شدت سرکوب کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 924

به "سی ان ان: دولت آمریکا با هواپیماهای جاسوسی اعتراضات اخیر را رصد می نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان: دولت آمریکا با هواپیماهای جاسوسی اعتراضات اخیر را رصد می نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید