دکوراسیون باغچه، با این 11 ترفند بهشت را به حیاط خود بیاورید!

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، نقش حیاط زیبا و سرزنده بر سلامت ذهنی و روحی انسان ها انکار ناپذیر است. طراحی منظر به خصوص دکوراسیون باغچه همانند دکوراسیون داخلی مهارتی است که اگر به متخصصان خود واگذار گردد نتیجه ای بسیار بهتر و اصولی در برخواهد داشت.

دکوراسیون باغچه، با این 11 ترفند بهشت را به حیاط خود بیاورید!

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا در شمال با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

خبرنگاران | سرویس دکوراسیون - دکوراسیون باغچه بر خلاف نظر عده ای، بسیار مهم و حائز اهمیت است. باغچه و حیاط یک موجود زنده است که همواره در حال رشد و نمو است. سرزندگی و رشد آن، بر روی سلامت و روحیه افراد تاثیر به سزایی دارد. همان قدر که دکوراسیون داخلی بر روی تمایل افراد به حضور و احساس رضایت ساکنان تاثیرگذار است، نقش حیاطی زیبا و سرزنده بر سلامت ذهنی و روحی انسان ها انکار ناپذیر است.

طراحی منظر همانند طراحی داخلی مهارتی است که اگر به متخصصان خود واگذار گردد نتیجه ای بسیار بهتر و اصولی در برخواهد داشت. در طراحی منظر و لنداسکیپ نیز همواره با ایده ها و ترفند های جدیدی رو به رو هستیم که آشنایی با آن ها می تواند الهام بخش شما در دیزاین حیاط و باغچه شما باشد. ما نیز در این مطلب به معرفی برخی از این تکنیک ها و ایده ها پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

1. فضایی برای نشستن ایجاد کنید

با گذاشتن چند جایگاه و یه میز هر چند کوچک، فضایی جهت استراحت و لذت بردن از باغچه تان ایجاد کنید. در حقیقت تمام کوشش و زحمات شما برای ایجاد و نگهداری از باغچه تان برای این است که بتوانید از آن استفاده و لذت ببرید. برای این مورد احتیاجی به مبلمان لوکس و تشریفاتی ندارید، بالعکس اگر از وسایل دست ساز برای دکوراسیون باغچه تان بهره برید، محیطی دلنشین تر و طبیعی تر خواهید داشت. همان طور که در این تصویر می بینید، میز مورد استفاده یک وسیله دست ساز است که قرارگیری آن در محیط بر زیبایی و حس طراوت در فضا می افزاید.

2. باغچه عمودی بسازید

برای ساخت چنین باغچه هایی خودتان دست به کار شده و با تخته های کهنه و وسایل دیگر آغاز به ساخت کنید. این باغچه ها محاسن بسیاری دارند. از جمله این نکات مثبت می توان به رشد گیاهان در ارتفاع به جای فضای افقی اشاره نمود. اینگونه اگر باغچه ای کوچک دارید، با این روش می توانید فضایتان را سبز تر نموده و از گیاهان مختلف و متعددی جهت زینت بخشیدن به باغچه و حیاطتان بهره برید. از طرفی این باغچه های عمودی می تواند نقش حصاری در برابر دیدگان همسایه ها داشته و در حفظ محرمیت حیاطتان اثرگذار باشند.

3. ایجاد عمق در دکوراسیون باغچه را جدی بگیرید

یکی از ترفند هایی که به شما یاری می نماید که حیاط و باغچه تان عظیمتر به نظر برسد، ایجاد عمق در فضای آن است. این امر چگونه اتفاق می افتد؟ کافی است دیواره ها و خط پایانی حیاط را از دید پنهان کنید. بدین منظور با قرار دادن گیاهان مختلف، مخصوصا گیاهان رونده بر روی دیوار، به مقصودتان دست یابید. هنگامی که از این ترفند استفاده می کنید دقت کنید بخش میانی حیاط و باغچه را بیش از اندازه شلوغ نکنید تا به جای ایجاد محیطی دلپذیر، فضایی آشفته و شلوغ نصیبتان نگردد.

4. از تایر های کهنه بهره برید

با رنگ کردن تایر های کهنه و بی استفاده تان یک طرح متفاوت برای باغچه تان در نظر بگیرید. زینت دادن تایر های متفاوت با گیاهان مختلف یک ایده نو و بکر برای دکوراسیون باغچه تان به حساب می آید. در انتخاب رنگ ها شجاع بوده و از رنگ های شاد و زنده بهره برید. مسلما برای بهتر به چشم آمدن تایر ها از گیاهان پوششی و یا گیاهان بسیار عظیم نباید بهره ببرید. انتخاب گل های متنوع بهترین گزینه در چنین دکوراسیونی برای باغچه تان است.

5. از طراحی های مینیمال بهره ببرید

هیچ گاه تمام فضای باغچه تان را به گیاهان پوششی و بسیار عظیم اختصاص ندهید. این امر باغچه شما را شلوغ و کوچکتر از ابعاد حقیقی اش نشان می دهد. بدین ترتیب برای ایجاد تعادل از گیاهان مینایاتوری مثل کاکتوس بهره برید. کاکتوس ها دنیایی از رنگ و شکل دارند که هر کدام زیبایی منحصر به فرد خود را دارد. علاوه بر این نگهداری اکثرشان بسیار راحت است. برخی از این گیاهان برای سلامتی شما نیز بسیار مفید است. از جمله کاکتوس هایی که مانع آسیب رساندن امواج پارازیت به شما می گردد.

6. گل آرایی منظمی داشته باشید!

ایجاد نظم در کاشت گیاهان اهمیت بسیاری دارد. این امر وقتی که بخواهید از آن گیاهان بهره مند شوید نمایان تر خواهد شد. یک راه آسان برای این منظور، استفاده از تخته های چوبی جعبه های میو ها و سبزیجات است. تخته ها را از هم باز نموده، و با فاصله مناسب در زمین مستقر کنید. بهتر است گیاهانی که در این بخش می کارید، سبزیجات و خوراکی ها باشند، تا برای منزلتان همواره بخشی از مواد غذایی تان تازه و به بهترین کیفیت باشد. از طرفی این کار لذت خاص خودش را دارد.

بیشتر بدانید: ایده هایی برای طراحی باغچه

7. به دکوری های خاص اهمیت دهید

یکی از راه های دکوراسیون باغچه استفاده از لوازم کهنه و به دور از استفاده در حیاط است. به طور کلی می توان گفت: هیچ وسیله ای دور ریختنی نیست و شما هر چیزی را می توانید تبدیل به یک عنصر دکوری و خاص در حیاط و باغچه تان کنید. تصاویر بالا نمونه هایی از این ترفند هستند. استفاده از کنسول و دراور به عنوان گلدانی مدرن در حیاط! برای کاشت گیاهان در این وسایل همانند قبل عمل کنید. مقدار خاک و کود در صورت لزوم در سطح مورد نظر ریخته و گیاه را بکارید. مسلما گیاه انتخابی شما باید گل های دائمی و یا فصلی باشد.

8. ترکیب رنگ درست را انتخاب کنید!

تمامی گیاهان موجود در تصویر سبز رنگ هستند! اما سبز با طیفی متفاوت. می توان گفت: جهت زیباتر کردن محیط و تفکیک بهتر گیاهان از لحاظ بصری، در طراحی منظر از گیاهان بسیار شبیه بهره نبرید. قرار گیری رنگ سبز و روشن در کنار هم تیجه بهتری خواهد داشت.

9. با ایجاد یک آتشدان فضای خود را گرما بخشید

تصویر بالا نمونه ای از یک دیزاین مدرن برای دکوراسیون باغچه است، اما شما می توانید بسته به فضا و متراژ و سبک طراحی خود از فرم ها و طرح های دیگری بهره جویید. استفاده از چنین آتشدان هایی علاوه بر زیبایی می تواند در فصل زمستان، میل شما را برای استفاده از طبیعت بیرون زیادتر کند. حتی می توانید طراحی این آتشدان را به گونه ای انجام دهید تا بتوانید از آن برای برخی سرخ کردنی ها روی سیخ های مربوطه و دم کردن چای نیز بهره ببرید.

10. معجزه آب را نباید فراموش کنید

برای داشتن یک پکیجی بی نظیر و کامل، تا آن جا که فضایتان اجازه می دهد، در دکوراسیون باغچه تان آب را در نظر بگیرید. اگر فضای کوچکی دارید می توانید از حوضچه های کوچک تر و یا حتی در مواردی عمودی و آبشار مانند بهره برید. امروزه به لطف طراحان و فراوری کنندگان، هر چیزی برای هر نیازی موجود است.

11. سبک طراحی خود را معین کنید

پیش آغاز کار بهتر است جهت هماهنگی کلی طرح و دست یابی به دکوراسیونی اصولی برای باغچه تان، بهتر است سبک طراحی خود را انتخاب کنید. استفاده از خطوط کرو و یا مستقیم و مدرن هر کدام زیبایی و خصوصیات خاص خود را دارند که شما باید بسته به سلیقه و دیدگاه خود انتخاب کنید.

اگر از ایده جذاب و خاصی برای طراحی و دکوراسیون حیاط منزل خود استفاده نموده اید می توانید به وسیله دیدگاه های پایین همین مطلب آن را با ما و سایر مخاطبان وبسایت خبرنگاران در میان بگذارید، بیش از بیش منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم. همچنین در رابطه با این مطلب مطالعه 7 دلیل استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه را به شما پیشنهاد می کنیم.منبع: setare.com
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1275

به "دکوراسیون باغچه، با این 11 ترفند بهشت را به حیاط خود بیاورید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکوراسیون باغچه، با این 11 ترفند بهشت را به حیاط خود بیاورید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید