حرکت مسافران اربعین حسینی با نخستین قطار اصفهان-کرمانشاه

مدیر کل راه آهن اصفهان گفت: برای نخستین بار قطار اصفهان- کرمانشاه با عنوان قطار اربعین حرکت کرد.

حرکت مسافران اربعین حسینی با نخستین قطار اصفهان-کرمانشاه

به گزارش خبرنگاران، سیدرضا سادات حسینی، شامگاه امروز (یکشنبه) در مراسم بدرقه زائران عتبات عالیات و قطار اربعین در ایستگاه راه آهن اصفهان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یک رام قطار اصفهان- کرمانشاه با عنوان قطار اربعین به صورت آزمایشی شامگاه امروز 14 مهر ماه در ساعت 18:45 دقیقه از مبدا اصفهان به مقصد کرمانشاه حرکت کرد و روز بعد ساعت 10:45 دقیقه به کرمانشاه می رسد.

وی با اشاره به ظرفیت 350 نفری این قطار، اضافه کرد: با توجه به استقبال مردم، کوشش ها و رایزنی هایی از سوی راه آهن جمهوری اسلامی و اداره کل راه آهن اصفهان انجام شد و سه رام دیگر قطار نیز برای این منظور در تاریخ های 16، 18 و 20 مهر ماه اضافه و ساعت حرکت آنها همانند امروز است.

مدیر کل راه آهن اصفهان با بیان اینکه ظرفیت کل این قطارها به صورت رفت و برگشت 2000 نفر است، اظهار کرد: با وجود حاشیه و اخبارهای مربوط به عراق، 90 درصد ظرفیت این قطار پر شده است.

وی اضافه کرد: سه قطار دیگر به صورت رفت و برگشت حدود 1500 نفر ظرفیت خالی دارد که مردم اصفهان می توانند با استفاده از سایت ها، آژانس های دارای مجوز و باجه فروش بلیت در ایستگاه راه آهن، بلیت خود را خریداری نمایند.

سادات حسینی قیمت بلیت این قطارها را 93 و 114 هزار تومان گفت و گفت: این قیمت ها بر اساس نوع چهارتخته و شش تخته قطارهای درجه یک اکسپرس مشخص شده که توسط شرکت رجا حمایت می گردد.

وی اظهار داشت: موکب های استان اصفهان از مسافران پیاده اربعین حسینی به صورت رایگان استقبال خواهند کرد.

به گزارش خبرنگاران، عصر امروز مراسم بدرقه زائران عتبات عالیات و قطار اربعین با برگزاری رژه نظامی در ایستگاه راه آهن اصفهان انجام شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 21 آبان 1398 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 351

به "حرکت مسافران اربعین حسینی با نخستین قطار اصفهان-کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت مسافران اربعین حسینی با نخستین قطار اصفهان-کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید