جزئیات نحوه فروش سهام عدالت اعلام شد؛ فرق فروش سهام عدالت به وسیله بانک و کارگزاری

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت، ضمن تشریح جزئیات فروش این سهام، اعلام نمود: افرادی که برای فروش سهام عدالت به کارگزاری ها مراجعه می نمایند، می توانند سهام هر یک از شرکت ها را تا 30 درصد انتخاب نموده و بفروشند، اما افرادی که به وسیله بانک نسبت به فروش اقدام می نمایند نیازی به کد بورسی ندارند و با کد ملی 30 درصد از ارزش سهام خود را بدون معین نوع سهام و به انتخاب بانک می فروشند.

جزئیات نحوه فروش سهام عدالت اعلام شد؛ فرق فروش سهام عدالت به وسیله بانک و کارگزاری

حسین فهیمی در مصاحبه با ایسنا، با اشاره به آغاز فرایند فروش سهام عدالت به وسیله بانک ها، اظهار کرد: نخستین بسته پیشنهادی بانک ها برای افرادی که روش مستقیم را انتخاب و برای سفارش گیری به شعب بانک ها مراجعه نموده بودند، روز گذشته فروش رفت. در واقع مشمولان سهام عدالت می توانند پس از انتخاب روش مستقیم برای مدیریت سهام خود، با مراجعه به بانک ها 30 درصد سهام خود را بفروشند. البته سهام دار در مشخص 30 درصد نقشی ندارد و انتخاب آن بر عهده بانک است.

به گفته وی، زمانی که فرد برای فروش سهام خود به بانک مراجعه می نماید نیازی به ارائه کد بورسی ندارد و فقط باید کد ملی ارائه دهد.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت در ادامه درمورد مشمولانی که روش مستقیم را انتخاب نموده اند و قصد دارند سهام خود را به وسیله کارگزاری ها بفروشند نیز شرح داد: در این روش سفارش گذاری از روز گذشته آغاز شده است و کارگزاران از امروز (11 خرداد) آغاز به معامله می نمایند.

فهیمی در تشریح تفاوت فروش سهام عدالت به وسیله بانک با کارگزاری نیز شرح داد: افرادی که به بانک مراجعه می نمایند، سفارش فروش یکجا برای 30 درصد از سهام را وارد می نمایند. اما افرادی که به دفاتر کارگزاری مراجعه می نمایند انتخاب با خودشان است. در واقع می توانند هر یک از شرکت هایی که در سبد خود دارند را تا 30 درصد انتخاب نمایند و برای فروش بگذارند. البته سقف را کارگزار مشخص می نماید.

در نظر دریافت کد جداگانه برای سهام عدالت

همچنین سعید اسلامی - عضو شورای عالی بورس - نیز درمورد نحوه فروش سهام عدالت شرح داد: شرکت هایی که در سبد سهام عدالت هستند، کد جداگانه ای دارند؛ یعنی اگر سهام دار سهام شرکت ایکس را در پرتفوی خود دارد، سهمی که از این شرکت به وسیله سهام عدالت به این فرد تخصیص پیدا می نماید، کد جداگانه ای دارد.

بر اساس این گزارش، مشمولان سهام عدالت تا ساعت 24 پانزدهم خردادماه فرصت دارند با مراجعه به آدرس اینترنتی WWW.SAMANESE.IR روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نمایند. عدم مراجعه به این سامانه به معنی انتخاب روش غیر مستقیم است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 900

به "جزئیات نحوه فروش سهام عدالت اعلام شد؛ فرق فروش سهام عدالت به وسیله بانک و کارگزاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نحوه فروش سهام عدالت اعلام شد؛ فرق فروش سهام عدالت به وسیله بانک و کارگزاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید