تپه هگمتانه در یونسکو ثبت جهانی می گردد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان از تسریع در تکمیل و ارسال پرونده ثبت جهانی تپه هگمتانه به یونسکو اطلاع داد.

تپه هگمتانه در یونسکو ثبت جهانی می گردد

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از مهر، علی مالمیر گفت: در ملاقات استاندار همدان و شماری از مدیران با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعضی مباحث مرتبط با حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان موردبحث و گفتگو نهاده شد. پیرو پیگیری ها و مذاکرات قبلی مبنی بر تسریع، تکمیل و ارسال پرونده ثبت جهانی هگمتانه با توجه به فعالیت های خوب صورت گرفته در استان، مقرر شد تا خاتمه امسال این پرونده تکمیل و در اولویت ارسال به یونسکو برای ثبت جهانی از سوی وزارت میراث فرهنگی کشور قرار گیرد. در این ملاقات آمادگی کامل استان همدان برای برطرف هرگونه مانع احتمالی برای ثبت جهانی هگمتانه در استان از سوی استاندار به وزیر اعلام شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان گفت: تسریع در تملک بخش باقی مانده از عرصه طبیعی هگمتانه و اختصاص اعتبارات لازم به این محوطه، ارسال پرونده روستای اشترمل به عنوان روستای جهانی مبل و منبت گلریز در شهرستان تویسرکان به کمیته ذی ربط در وزارتخانه، از دیگر موارد مطرح شده در این ملاقات بود. وزیر میراث فرهنگی در این ملاقات با تأکید بر هماهنگی با وزارت راه و شهرسازی برای بازآفرینی بخشی از همدان در حوزه میراث فرهنگی، احیای یک محور گردشگری در این استان را از مسئولان خواهان شد.

در ملاقات جداگانه ای نیز که استاندار همدان با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور داشت، در مورد تخصیص اعتبارات لازم برای اتمام ساختمان موزه منطقه ای غرب کشور در همدان، بحث و رایزنی و در این خصوص قول های مساعدی برای تأمین اعتبارات اخذ شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1016

به "تپه هگمتانه در یونسکو ثبت جهانی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تپه هگمتانه در یونسکو ثبت جهانی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید