بولیوی سفیر مکزیک و دو دیپلمات اسپانیایی را اخراج کرد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، بولیوی خاطرنشان کرد که سفیر مکزیک در این کشور و دو دیپلمات اسپانیایی را از بولیوی اخراج نموده است.

بولیوی سفیر مکزیک و دو دیپلمات اسپانیایی را اخراج کرد

با تور اسپانیا از سرزمین جشن و موسیقی دیدن کنید. به بارسلون و مادرید سری بزنیم و از جزایر قناری و ایبیزا دیدن کنیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بولیوی سفیر مکزیک و دو دیپلمات اسپانیایی را از این کشور اخراج کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مقامات بولیوی با عنصر نامطلوب توصیف کردن سفیر مکزیک در این کشور و همچنین دو دیپلمات اسپانیایی، از آنها خواسته تا ظرف 72 ساعت این کشور را ترک نمایند.

هفته گذشته وزارت امور خارجه مکزیک اعلام نموده بود که بولیوی اقدام به آزار و ارعاب دیپلمات های این کشور در سفارت مکزیک در لاپاز نموده است. (جزئیات بیشتر)

سفارت مکزیک در لاپاز به 9 تن از مقامات دولت اوو مورالس رئیس جمهور سابق بولیوی پناه داده و برای آن ها پناهندگی صادر نموده است. دولت کودتای بولیوی در پاسخ به این اقدام شمار نیروهای پلیس در اطراف این سفارت را افزایش داد تا از فرار این مقامات به خارج از کشور جلوگیری گردد.

مورالس، اولین رئیس جمهور بومی بولیوی، 10 نوامبر (19 آبان)، در حالی که برای بار چهارم در انتخابات پیروز شده بود، از سوی احزاب مخالف به تقلب متهم شد و در نهایت با تهدید ارتش بولیوی و تحت فشار کشورهای غربی، مجبور به استعفا و سپس ترک کشورش شد. وی در حال حاضر در آرژانتین به سر می برد و درخواست پناهندگی سیاسی داده است.

هرچند دولت موقت بولیوی به ریاست جنین آنز بسیاری از متحدان مورالس را بازداشت نموده، اما مورالس در این مصاحبه ابراز اطمینان نموده که حزب او بار دیگر در انتخابات پیروز می گردد.

مجلس بولیوی کمیته ای را برای برگزاری انتخابات تازه در این کشور تشکیل داده است. قرار است این کمیته تا 7 روز دیگر موعد انتخابات تازه را اعلام کند. همزمان، دادستانی بولیوی به درخواست دولت موقت این کشور، حکم بازداشت مورالس را به اتهام فتنه، تروریسم و حمایت اقتصادی از تروریسم صادر نموده است.

مورالس هفته گذشته در مصاحبه ای افشا کرد که دلیل فشار آمریکا برای برکناری او، قراردادهای گسترده بولیوی با چین در زمینه استخراج لیتیوم و همچنین خودداری وی از قطع روابط با ایران، کوبا و ونزوئلا بوده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 550

به "بولیوی سفیر مکزیک و دو دیپلمات اسپانیایی را اخراج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولیوی سفیر مکزیک و دو دیپلمات اسپانیایی را اخراج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید