بهره برداری از فاز دوم مجتمع پرورش ماهی قزل آلای دیوزناو ، فراوری سالانه هزار و 500 تن ماهی

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، استاندار کردستان گفت: فاز دوم مجتمع پرورش ماهی در روستاهای دیوزناو و جولانده سروآباد احداث می گردد و ظرفیت تولیدماهی به هزار و 500 تن خواهد رسید.

بهره برداری از فاز دوم مجتمع پرورش ماهی قزل آلای دیوزناو ، فراوری سالانه هزار و 500 تن ماهی

به گزارش عاشقان علم الکترونیک آنلاین به نقل از ایسنا، بهمن مرادنیا در بازدید از مجتمع پرورش ماهی سردآبی روستاهای دیوزناو و جولانده در بخش ژاورود سروآباد اضافه نمود: باتوجه به این که فاز اول این مجتمع در سال 89 به بهره برداری رسیده و با فراوری 380 تن ماهی در سال باعث اشتغال و توسعه در منطقه شده است فاز دوم این مجتمع با اعتبار 70 میلیارد تومان احداث می گردد.

وی اضافه کرد: با احداث فاز دوم مجتمع پرورش ماهی در روستاهای دیوزناو و جولانده ظرفیت فراوری ماهی در این منطقه به هزار و 500 تن افزایش خواهد یافت.

مرادنیا اظهار کرد: راه ارتباطی این دو روستا تا سال 1400 آسفالت می گردد و یک باب مدرسه در روستای دیوزناو این منطقه نیز ساخته خواهد شد.

استاندار کردستان گفت: فاز اول این مجتمع پرورش ماهی با فراوری 380 تن ماهی قزل آلا قطب فراوریماهی در استان به شمار می رود.

نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی نیز از جذب اعتبارت جهشی و ملی برای این منطقه اطلاع داد و اعلام کرد: سروآباد یکی از شهرستان های محروم استان کردستان است که حل مسائل آن نیازمند جذب اعتبارات ملی و جهشی است و در این راستا برای جذب اعتبارات لازم و حل مسائل آن باید کوشش کرد تا بتوانیم آنچه را که لایق مردم باشرف و مرزدار این منطقه است، انجام دهیم.

شیوا قاسمی پور اضافه نمود: در بازدیدی که از فاز دوم مجتمع پرورش ماهی سردآبی روستاهای دیوزناو و جولانده انجام شد قول های مساعدی از سوی مسئولان ارشد استان کردستان برای اجرای این پروژه داده شد که امیدواریم هرچه سریع تر این پروژه به پایان برسد.

وی اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم بحث راه دسترسی روستاهای دیوزناو و جولانده است که مسئولان راهداری و راه و شهرسازی قول مساعد دادند که انجام این پروژه را در اولویت خود قرار دهند و به وسیله مجلس شورای اسلامی نیز پیگیر اعتبارات جهشی و ملی برای برطرف مسائل مهم این منطقه خواهیم بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 932

به "بهره برداری از فاز دوم مجتمع پرورش ماهی قزل آلای دیوزناو ، فراوری سالانه هزار و 500 تن ماهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از فاز دوم مجتمع پرورش ماهی قزل آلای دیوزناو ، فراوری سالانه هزار و 500 تن ماهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید