بعد از توافق با پرسپولیس ناپدید شدم، پیشنهاد از فرانسه و ترکیه

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، به گزارش خبرنگاران، علیرضا جهانبخش که در جولای 2018 از لیگ هلند راهی برایتون انگلیس شد، درباره تجربیاتش از حضور در فوتبال هلند و همچنین شرایطش در تیم برایتون صحبت کرد.

بعد از توافق با پرسپولیس ناپدید شدم، پیشنهاد از فرانسه و ترکیه

وی درباره دلایل انتخاب لیگ هلند برای ادامه فوتبالش گفت: وقتی در سال 2013 به تیم ان. ای. سی (نایمخن) پیوستم، چند پیشنهاد دیگر هم داشتم. من در تیم زیر 19 سال ایران بازی می کردم و بعد از یک تورنمنت در دبی، مورد توجه باشگاه هایی از ترکیه و فرانسه قرار گرفتم.

بازیکن تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: با دوستان و کسانی که به آنها اعتماد داشتم، صحبت کردم تا در جهت درستی برای آینده قرار بگیرم. بیشتر آنها فوتبال هلند را انتخاب کردند به خاطر آموزشگاه ان. ای. سی و روشی که آنها به شما به عنوان یک فوتبالیست و یک فرد برای پیشرفت یاری می نمایند.

جهانبخش تاکید نمود: در همان زمان، پیشنهادی از یکی از بزرگترین باشگاه های ایران داشتم (پرسپولیس). آنها 35 میلیون طرفدار دارند و من نزدیک به حضور در این تیم بودم. آنها تمام کارها را انجام داده بودند و زمانی که پیشنهاد هلند رسید، نزدیک به امضای قرارداد بودم.

این بازیکن ملی پوش فوتبال ایران یادآور شد: برای چند روز ناپدید شدم تا از انتقال به هلند مطمئن شوم. آنها به ایران آمدند تا با باشگاهم صحبت نمایند و توافق انجام شد. به باشگاه ایرانی (پرسپولیس) دلایلم را شرح دادم که می خواهم خارج از ایران بازی کنم. آنها درک کردند. می خواستم یاد بگیرم و به فوتبال اروپا بروم.

جهانبخش درباره خاطرات اولین فصل حضورش در فوتبال اروپا توضیح داد: صادقانه بگویم سخت بود. این کاملاً یک محیط و فرهنگ جدید با انتظارات متفاوت بود. البته روش بازی فوتبال آنها هم متفاوت بود. در ایران بازیکنان خوبی از نظر تکنیک فردی داریم. در هلند من باید یاد می گرفتم که چطور بیشتر به عنوان بخشی از یک تیم با جزئیات تاکتیکی بازی کنم.

وی گفت: من باید برای برقراری ارتباط با همبازیانم، زبان را یاد می گرفتم اما دوستانی داشتم که به من برای هماهنگی یاری کردند. هر روز کوشش کردم تا زبان یاد بگیرم. در فصل اول، سقوط کردیم اما من چیزهای زیادی یاد گرفتم. بازی های زیادی در فصل دوم حضورم در هلند انجام دادم و می خواستم چیزهای بیشتری به باشگاه بدهم. در آنجا احساس راحتی داشتم و دوباره به لیگ دسته اول بازگشتیم.

ملی پوش فوتبال ایران که با سایت باشگاه برایتون مصاحبه نموده است، درباره حضورش در این باشگاه تاکید نمود: همه چیز به خوبی پیش رفتم. من به برایتون آمدم و چند روز را در انگلستان گذراندم و شهر را گشتم. همه چیز شگفت انگیز بود. در آن موقع 21 سال داشتم. لیگ انگلیس بسیار فیزیکی با تعداد مسابقات زیاد است و در آن موقع احساس کردم برای پیشرفت بیشتر، باید بیشتر یاد بگیرم. همواره به دوستانم گفته ام که برایتون به من احساس شگفت انگیزی داده است و من آن را در ذهنم نگه داشته ام.

جهانبخش در پاسخ به سوالی درباره انتقالش از تیم نایمخن به آلکمار گفت: فصل اول زیاد مصدوم می شدم و در بهترین فرمم نبودم. در فصل دوم به این باشگاه و افراد شگفت انگیزش عادت کردم و چیزهای زیادی یاد گرفتم. احساس در خانه بودن داشتم و بهترین نمایش هایم را ارائه کردم. فصل سوم بهترین فصل بود.

وی در مورد آقای گلی اش در فصل 2017-2018 در هلند که برای اولین بار یک بازیکن آسیایی در لیگ های اروپا پیروز به کسب آن شده بود، اظهار کرد: در طول دوران فوتبالم این احساس مسئولیت را داشته ام که الگویی برای فوتبالیست های جوان در ایران باشم. می خواستم نشان بدهم می توان قدم برداشت، پیشرفت کرد و آنرا در بالاترین سطح در اروپا انجام داد. می خواستم نشان بدهم مهم نیست بازیکن از کجا آمده است. اگر سخت کار کنید و جاه طلب باشید می توانید اتفاقات بزرگی را رقم بزنید.

ملی پوش فوتبال ایران در سرانجام گفت: باید شکیبا باشید. من از یک خانواده معمولی آمده ام و با دوستانم در خیابان بازی می کردم اما می خواستم رویاهایم را به تحقق برسانم و این را با کار سخت انجام دادم. ما چند بازیکن جوان فوق العاده داشتیم که الان در اروپا هستند و احساس می کنم در این کار نقش داشته ام؛ این خلی برایم معنادار است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 904

به "بعد از توافق با پرسپولیس ناپدید شدم، پیشنهاد از فرانسه و ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعد از توافق با پرسپولیس ناپدید شدم، پیشنهاد از فرانسه و ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید