برزگر: درباره حسن یزدانی در کوچه و خیابان محاصره ام می کردند؛ زارع شاهکار کرد، قاسم پور پشت حسن بود، اما کمتر از او نبود

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد می گوید از پیروزی حسن یزدانی مقابل تیلور بغض کرده و در این مدت همه در کوچه و خیابان از او در مورد مبارزه این دو کشتی گیر می پرسیدند.

برزگر: درباره حسن یزدانی در کوچه و خیابان محاصره ام می کردند؛ زارع شاهکار کرد، قاسم پور پشت حسن بود، اما کمتر از او نبود

منصور برزگر در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد پیروزی حسن یزدانی بر دیوید تیلور آمریکایی بعد از سه شکست گفت: یزدانی که برد، دوباره غرور ملی در ما به تجلی درآمد. این بردهای انتقامی خیلی خوب بود، اینکه آنهایی که قبلا ما را شکست داده بودند را بردیم. روز بدون باختی که کشتی آزاد در نروژ تجربه کرد، خیلی خوب بود. واقعا به کادرفنی تیم ملی، هم به فدراسیون و هم ملت عزیزمان تبریک می گویم. امیدوارم با تمام مشکلاتی که وجود دارد، این بردها باعث شادی مردم شود.

وی ادامه داد: هر کجا که می رفتیم راجع به کشتی یزدانی با تیلور می گفتند. در کوچه و خیابان که من را می دیدند، می پرسیدند که این کشتی چه می شود. برای یک خرید ساده هم می رفتم، من را محاصره کرده و در این مورد می پرسیدند که چه جوری می شود دیوید تیلور را برد. وقتی حسن یزدانی تیلور را برد، باور کنید که بغض کردم، با هیچ چیزی اینقدر شادمان نمی شدم.

برزگر که پیش از این تجربه مشابهی در دوره سرمربیگری اش در مورد علیرضا حیدری و الدار کورتانیدزه داشت، در پاسخ به این سوال که همان حس بردن حیدری در المپیک را نسبت به برد یزدانی مقابل تیلور داشته؟ نام کرد: هر کدام زمان و حال و هوای خودش را دارد. برد حیدری هم باعث شادی زیاد من شد. امروز هم این شرایط در مورد حسن یزدانی وجود داشت، این برد اصلا جامعه را سمت کشتی برگرداند. این بردها خیلی خوب است؛ خصوصا امیر حسین زارع که شاهکار کرد، بعد از چندین سال واقعا یک غرور ملی ایجاد شد.

نایب قهرمان المپیک 1976 مونترال در مورد اینکه پیش از این گفته می شد امیرحسین زارع به خاطر قرعه خوبش به مدال المپیک رسیده، گفت: الان کشتی ما آمده به جایی که باید باشد. سه تا تیم همیشه در جهان حرف اول را می زنند، ایران، روسیه و آمریکا. ما دوباره داریم با آنها از نظر تیمی رقابت می کنیم، اینها خوب است. حالا هرچه می خواهند بگویند، که قرعه کشتی گیر خوب بود یا حالا هم جهانی بعد از المپیک است و ستاره های تیم ها نیامده اند، خب تیم ما هم جوان شده، بزرگترین آنها حسن یزدانی است که تا المپیک بعدی هم جا دارد. او باید برود برای دو طلایی شدن، کشتی ما هنوز دو طلایی ندارد.

برزگر با تاکید بر اینکه باید این تیم جوان و بااستعداد را حفظ کرد، نام کرد: نگهداری این تیم الان سخت تر از قبل است. به پهلوان اکبر خراسانی گفتند تو از کی می ترسی، گفت من از کسی که با بوق و کرنا می آید، نمی ترسم، اما از کسی که گمنام است، می ترسم. به هرحال به کشتی ما انتقاداتی وارد بود، حالا بعد از چند سال آمدیم آبرویی خریده ایم. کشتی بار دیگر عزت خودش را به دست آورده و ثابت کرده که ورزش اول مملکت است، واقعا هم ورزش اول هست. خوشبختانه در راس فدراسیون هم، قهرمانان جهان و المپیک هستند، حق هم همین بوده، ان شاءالله که حفظ تیم، باعث شود در المپیک نتیجه بگیریم و به نام قهرمانی برسیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در المپیک 2004 آتن در مورد کامران قنام پور گفت: او پشت حسن یزدانی بود، اما کمتر از حسن هم نبود، الان هم خوب کشتی گرفته و قهرمان جهان شده است.

وی در مورد کادرفنی تیم ملی و آنالیزی که برای شکست دیوید تیلور انجام شد، هم گفت: اینها همه خوبند، تمام جهان کمیته آنالیز کنار تشک شان دارند، یک مربی نمی تواند همه کارها را انجام دهد. پیشنهاد من به دبیر این بود که کمیته آنالیز حتما داشته باشند که موفقیت شان خیلی بیشتر شود. اگر عبدالله موحد، من و سیدعباسی به ژاپن می باختیم، یعنی اینکه آنها بابرنامه جلوی ما حاضر شدند و باید حتما آنالیزشان کنیم. ما این کمیته آنالیز را تقویت کنیم، تا اینجا که خوب بوده و بعد از این هم ایرادات فنی را برطرف کنیم. باید بتوانیم روی حرکت ها و کارهای کشتی گیران خودمان و حریف کار کنیم، مثلا همین تیلور دو سه تا حرکت بیشتر ندارد، همان را خنثی کنید، کاری نمی تواند انجام دهد. اینها کار کمیته آنالیز است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مهر 1400 بروزرسانی: 30 مهر 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1689

به "برزگر: درباره حسن یزدانی در کوچه و خیابان محاصره ام می کردند؛ زارع شاهکار کرد، قاسم پور پشت حسن بود، اما کمتر از او نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برزگر: درباره حسن یزدانی در کوچه و خیابان محاصره ام می کردند؛ زارع شاهکار کرد، قاسم پور پشت حسن بود، اما کمتر از او نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید