ایران به جمع کشورهای دارنده تکنولوژی تبدیل گاز به مایع می پیوندد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، خبرنگاران: تبدیل گاز به مایع (GTL) تکنولوژی ای است که تا امروز در انحصار کشورهای صاحب فناوری همچون آمریکا، استرالیا و کانادا بوده، اما امروز ایران با امضای قرارداد ساخت نخستین واحد GTL در جزیره قشم این انحصار را خواهد شکست.

ایران به جمع کشورهای دارنده تکنولوژی تبدیل گاز به مایع می پیوندد

به گزارش خبرنگار اقتصادی عاشقان علم الکترونیک، صبح امروز قرارداد احداث نخستین واحد GTL در ایران بین پژوهشگاه صنعت نفت و بخش خصوصی امضا شد.

بر اساس این قرارداد، یک کارخانه GTL با ظرفیت سه هزار بشکه در روز در جزیره قشم ساخته خواهد شد.

تبدیل گاز به مایع (GTL) تکنولوژی ای است که تا امروز در انحصار کشورهای صاحب فناوری همچون آمریکا، استرالیا و کانادا بوده، اما امروز ایران با امضای قرارداد ساخت نخستین واحد GTL در جزیره قشم این انحصار را خواهد شکست.

امیرعباس حسینی معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت در جمع عاشقان علم الکترونیک گفت: برای اولین بار در خاورمیانه با لایسنس و فناوری پژوهشگاه و مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی واحد صنعتی تولید GTL در ایران احداث می شود.

وی افزود: تولید GTL و سوخت با کیفیت جهانی، تبدیل گاز طبیعی به فرآورده هایی با ارزش اضافه نموده بیشتر، جلب اعتماد صنعت به فناوری ها و لایسنس های بومی ایران از مزایای این قرارداد است.

به موجب این قرارداد که ارزشی بالغ بر 200 میلیون دلار دارد، ایران با توسعه تولید GTL، انحصار کشورهای خارجی نظیر آمریکا، استرالیا و کانادا را خواهد شکست.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 189

به "ایران به جمع کشورهای دارنده تکنولوژی تبدیل گاز به مایع می پیوندد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران به جمع کشورهای دارنده تکنولوژی تبدیل گاز به مایع می پیوندد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید