از شهاب حسینی تا پژمان جمشیدی؛ سلبریتی ها همچنان برای مردم مجذوب کننده هستند؟

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، دورهمی، همرفیق و حالا پیش گو با اجرای یک هنرمند که پیشینه فوتبالی دارد، برنامه هایی با قالب های تکراری و میهمانانی تکراری هستند.

از شهاب حسینی تا پژمان جمشیدی؛ سلبریتی ها همچنان برای مردم مجذوب کننده هستند؟

سلبریتی هایی که مخاطب از تماشا آن ها اشباع شده و هیچ تازگی و جذابیتی برای جذب مخاطب ندارند. بازیگران که به هر بهانه ای جلوی دوربین می آیند آنقدر از جزئیات زندگیشان گفته اند که حرف جدیدی ندارند و مهره ای سوخته برای برنامه های تفریح محسوب می شوند.

برنامه هایی منهای خلاقیت فقط بر محور تاک شو اقدام به تبادل اطلاعات بین میهمان و مجری می نماید که تاریخ انقضایش خیلی پیش از این به سر آمده است اما برنامه سازان همچنان بر همان ریل حرکت می نمایند.

اما برنامه پیش گو که به نظر می رسد محتوایش از خاطره گویی مطلق فاصله گرفته هم نتوانست در انتخاب میهمانان دقت نظر لازم را داشته باشد.

در بخشی از این برنامه از میهمانان سوالاتی درباره آینده و پیش گویی درباره آینده پرسیده می گردد که اگر کمی هوشمندانه بر انتخاب میهمانان متخصص دقت می کردند شاید صحبت هایی ماندگار در این برنامه ضبط و ماندگار می شد؛ دانشمندان، متخصصان و نخبه هایی که حرف های زیادی برای آینده علمی کشور داشتند و خلاهایی که به خوبی می شناختند و پیش بینی هایی می کردند که شاید جرقه اختراع برای بهبود حال بشر می شد.

آموزش و غنی بودن برنامه ها که در دهه های شصت و هفتاد بسیار رد پای آن را می دیدیم اما در سال های اخیر بسیار مورد غفلت نهاده شده است و نوجوانان و جوانان صرفا بیننده برنامه هایی خالی از اطلاعات مفید هستند.

یکی دیگر از مستمسک های برنامه سازان در سال های اخیر مجری -سلبریتی است که اگرچه انتقادهای فراوانی به آن وارد شد و مورد اعتراض متخصصان این عرصه که خارج از گود بیکار هستند، نهاده شد اما همچنان این فرایند هم برای جذب مخاطب ادامه دارد.

پژمان جمشیدی مجری برنامه پیش گو، شهاب حسینی مجری برنامه همرفیق از جمله این افراد هستند که به صرف شهرتشان برای اجرا انتخاب شده اند و اصول مورد نظر برای اجرا را ندارند.

برنامه سازان باید به خوبی بدانند که نه تنها سلبریتی ها برگ برنده ای برای بُرد نیستند بلکه نمره ای منفی از سوی مخاطب در کارنامه کاریشان ثبت می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1604

به "از شهاب حسینی تا پژمان جمشیدی؛ سلبریتی ها همچنان برای مردم مجذوب کننده هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از شهاب حسینی تا پژمان جمشیدی؛ سلبریتی ها همچنان برای مردم مجذوب کننده هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید