کلانگ کونگ در یک نگاه

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، کلانگ کونگ در کشور اندونزی قرار گرفته است و از نظر تاریخی، فرهنگی و هنری دارای اهمیت است. عمارت کرتا گوسا، کاخ کلانگ کونگ، موزه سماراجایا و معبد سماراپورا از دیدنی های کلانگ کونگ به شمار می روند.

کلانگ کونگ در یک نگاه

کلانگ کونگ (Klungkung) یا سماراپورا یکی از شهرهای استان بالی در کشور اندونزی، واقع در قاره آسیا است. این شهر در جنوب شرقی استان قرار گرفته است و دنپاسار، مرکز استان بالی در فاصله 31 کیلومتری جنوب غربی آن واقع شده است.

جمعیت کلانگ کونگ بیش از 176 هزار نفر و مساحت آن حدود 315 کیلومتر مربع است. زبان مردم کلانگ کونگ، اندونزیایی است و زبان بالی نیز در میان برخی ساکنان رایج است.

کلانگ کونگ از نظر تاریخی، فرهنگی و هنری دارای اهمیت است. بیش از هر چیزی این شهر با نقاشی های کلاسیک مردم بالی شهرت دارد که اسطوره ماهاباراتا را به تصویر می کشد. این نقاشی ها روی دیوارنگاره های متعلق به کاخ کلانگ کونگ ترسیم شده اند و اکنون در موزه نگهداری می شوند.

در قرن 17، کلانگ کونگ پایتخت امپراطوری ماجاپاهیت به شمار می رفت. در این زمان بالی در عصر طلایی فرهنگ و هنر خود قرار داشت. در سال 1908، کلانگ کونگ آخرین شهری بود که در مقابل نیروهای اشغالگر هلندی تسلیم شد و تمام خاندان سلطنتی با 200 نفر عضو به همراه پادشاه، در راه مقاومت از این شهر کشته شدند.

کلانگ کونگ تحت حکومت مرکزی اندونزی اداره می شود که از نوع جمهوری دموکراتیک با نظام چند حزبی است. این حکومت از سه قوه جداگانه تشکیل می شود؛ قوه مجریه در اختیار دولت، قوه مقننه مشترکا در اختیار دولت و مجلس و قوه قضاییه سازمانی مجزا از دو قوه دیگر است. رئیس جمهور اندونزی در راس حکومت و دولت قرار می گیرد.

آب و هوای کلانگ کونگ استوایی به شمار می رود و متوسط دمای هوای در طول سال از 23 تا 31 درجه سانتی گراد متغیر است. بیشترین میزان بارندگی در ماه ژانویه و کمترین بارش در ماه آگوست صورت می گیرد.

نزدیک ترین فرودگاه به کلانگ کونگ، فرودگاه بین المللی انگوراه رای (Ngurah Rai International Airport) است که در فاصله 35 کیلومتری قرار گرفته است و در آن پروازهایی از/ به هنگ کنگ، شانگهای، کوالالامپور، سیدنی، دوحه و برخی مقاصد داخلی و خارجی دیگر برقرار است. پرواز تهران نیز به صورت فصلی در این فرودگاه می نشیند. همچنین کلانگ کونگ در جهت چند جاده اصلی قرار گرفته است و از طریق زمینی به اوبود، پادانگ بای و برخی شهرهای دیگر دسترسی دارد.

پارچه های دستباف بالی، ادویه، انواع باتیک، اشیای مذهبی و صنایع دستی بومی از سوغاتی های کلانگ کونگ به شمار می روند. شما برای خرید می توانید به بازار کلانگ کونگ (Klungkung Market) سر بزنید.

از دیدنی های کلانگ کونگ می توان عمارت کرتا گوسا (Kertha Gosa Pavilion)، معبد سماراپورا (Puri Semarapura) و موزه سماراجایا (Semarajaya Museum) را نام برد.

دیگر دیدنی های کلانگ کونگ شامل کاخ کلانگ کونگ (Klungkung Palace) و موزه هنرهای مدرن و کلاسیک گونارسا (Gunarsa Museum of Classical & Modern Art) می شود.

منبع: کجارو / en.wikipedia.org / tripadvisor.co.za / meteoblue.com / wikitravel.org
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 401

به "کلانگ کونگ در یک نگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلانگ کونگ در یک نگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید