چرا گوگل پلی رفع فیلتر نشد؟

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، در پی درخواست کاربران برای دانلود و نصب اپلیکیشن های مورد نیاز خود از فروشگاه های اینترنتی مانند گوگل پلی و برداشته شدن محدودیت های موجود، چند ماهی بود که موضوع بررسی رفع فیلتر آن از سوی مسئولان اعلام شده بود، اما طبق تازه ترین اظهارات وزیر ارتباطات با درخواست آن ها برای این رفع فیلتر موافقت نشده است.

چرا گوگل پلی رفع فیلتر نشد؟

به گزارش ایسنا، گوگل پلی فروشگاه و پورتال رسمی اندروید است و محتوا را برای کاربران گوشی های اندرویدی فراهم می کند. Google Play Store در تاریخ 6 مارچ 2012 با تلفیق مارکت اندروید و سرویس های دیجیتالی دیگری عرضه شد و در بیش از 190 کشور مختلف در دسترس است.

اما این فروشگاه همزمان با ایجاد محدودیت برای دو پلتفرم خارجی از اواخر شهریور سال گذشته در ایران محدود و فیلتر شد و بسیاری از کاربران در دانلود و نصب اپلیکیشن های مورد نیاز خود با مشکل رو به رو شدند. با گذشت چند ماه شرایط این پلتفرم تعیین نبود تا اینکه یک بار خبری مبنی رفع فیلتر شدن آن برای کاربران منتشر شد و بررسی ها نشان می داد که در آن روز امکان دانلود از این پلتفرم پس از چندین ماه اعمال محدودیت، با آی پی ایران امکان پذیر شده بود.

اما با گذشت چند ساعت از این جریان، بررسی های مجدد حاکی از آن بود که گوگل پلی دوباره غیر قابل دسترس شده است. اما بعضی مسئولان از جمله وزیر ارتباطات در صحبت های خود موضع وزارت ارتباطات نسبت به این مسئله را بیان کردند؛ او معتقد است می توان درباره بعضی پلتفرم ها مانند گوگل پلی تجدید نظر کرد و پیشنهاد خود را مبنی بر رفع محدودیت این پلتفرم ارائه کردند.

در نهایت با گذشت چندین ماه از اعلام این خبر به تازگی عیسی زارع پور، با بیان اینکه درباره بعضی سایت ها نظرشان این است که باید در مورد رفع فیلتر آن ها تجدید نظر شود شرح داد: در جلسه اخیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، ما و سازمان نظام صنفی رایانه ای درخواست بازگشایی گوگل پلی را دادیم که متاسفانه موافقت نکردند.

او تأکید کرد: این موضوعی است که در حیطه اختیارات وزارت ارتباطات نیست. ما نظر تخصصی را ارایه می کنیم و این موضوعات نیاز مند پیگیری و مطالبه از سایر اعضای کارگروه است و می توان در آن تجدیدنظر کرد. در حکم رییس جمهوری به رییس مرکز ملی فضای مجازی هم این مسئله ذکر شده که باید در بعضی سیاست ها بازنگری شود.

منبع: فرارو
انتشار: 31 تیر 1402 بروزرسانی: 31 تیر 1402 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 2131

به "چرا گوگل پلی رفع فیلتر نشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا گوگل پلی رفع فیلتر نشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید