پیش بینی روند بارش ها در کشور در روزهای پایانی هفته

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی طی روز آینده، روند فعالیت این سامانه را در مناطق مختلف کشور پیش بینی کرد.

پیش بینی روند بارش ها در کشور در روزهای پایانی هفته

احد وظیفه در گفت وگو با عاشقان علم الکترونیک، با اشاره به این که امروز (چهارشنبه 22 اسفندماه) اغلب مناطق کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما دارد، گفت: فردا (پنج شنبه 23 اسفندماه) با ورود سامانه بارشی از نیمه غربی کشور، استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و جنوب کشور افزایش ابر، کاهش دما، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد و همچنین در ارتفاعات و مناطق سردسیر به تدریج بارش برف پیش بینی می گردد.

وی تاکید نمود: فردا با افزایش سرعت باد جنوبی در جنوب غرب و بخش هایی از غرب کشور احتمال باد و گردوغبار وجود دارد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: پس فردا (آدینه 24 اسفندماه) سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکر شده به تدریج دامنه های جنوبی البرز و بخش های مرکزی کشور و به صورت پراکنده سواحل غربی دریایی خزر و شمال شرق کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

به گفته وظیفه، فردا (23 اسفندماه) شمال شرق خلیج فارس مواج پیش بینی می گردد.

این کارشناس سازمان هواشناسی در سرانجام با اشاره به وضعیت آب و هوایی تهران طی دو روز آینده، گفت: (فردا 23 اسفند) هوای تهران کمی ابری در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر و وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز 19 و هشت درجه سانتیگراد است. همچنین پس فردا (24 اسفند) هوای تهران نیمه ابری تا ابری، در برخی ساعات همراه با رگبار باران و وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در روز آدینه 15 و 10 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 78

به "پیش بینی روند بارش ها در کشور در روزهای پایانی هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی روند بارش ها در کشور در روزهای پایانی هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید