طاق پیروزی پاریس ؛ ناپلئون روحت شاد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، طاق پیروزی پاریس که به طاق نصرت هم شناخته می گردد، بزرگ ترین طاق پیروزی در دنیا به شمار می رود. معماری بنا باشکوه است.

طاق پیروزی پاریس ؛ ناپلئون روحت شاد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

طاق پیروزی پاریس یکی از دیدنی های این شهر است. خیابان شانزلیزه را که به سمت غرب بروید، به میدان معروف دوگل می رسید. طاق پیروزی همان جاست! بزرگ ترین و باشکوه ترین طاق نصرت دنیا. این طاق به افتخار همه پیروزی های ناپلئون و همچنین همه سربازان مدافع وطنی که جان شان را برای فرانسه از دست دادند، ساخته شده است. زیر طاق نیز مقبره برخی از شهدای گمنام فرانسه در طول جنگ دنیای اول واقع شده است. در برنامه همه تورهای پاریس، بازدید از این سازه گنجانده شده است. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا با هم سفری به طاق پیروزی فرانسه داشته باشیم.

نکات جالب درباره طاق پیروزی پاریس

نام دیگر این بنا، طاق نصرت پاریس است. کنار این طاق، آتشی همیشه شعله ور واقع شده است. این شعله برای گرامی داشت شهدای فرانسه، به ویژه شهدای جنگ دنیای اول روشن شده است و شعله جاویدان نامیده می گردد. هر روز عصر، طی مراسم ویژه ای آتش را با گاز طبیعی شارژ می نمایند. روی طاق، نقش و نگارها و نمادهای هنرمندانه از مقاومت مردم فرانسه و حفاظت از کشورشان دیده می گردد. مجسمه های زیبایی نیز در اطراف طاق واقع شده است.

طاق پیروزی رایگان است

بسیاری از مردم از وجود موزه صلح و جنگ در خود بنای طاق نصرت بی خبر هستند. 284 پله را اگر طی کنید، از سطح زمین به بالای طاق می رسید. از بالا می توان شانزلیزه و خیابان های اطراف میدان دوگل را با دیدی 360 درجه تماشا کرد. راه رسیدن به موزه صلح نیز همین پله های مارپیچ هستند. بازدید از خود طاق هزینه ای ندارد. یعنی نیازی به تهیه بلیت ندارید. با این حال برای بازدید از موزه آن باید بلیت تهیه کنید.

طاق پیروزی فرانسه از نظر معماری ارزش زیادی دارد. بنا را به سبک نئوکلاسیسم ساخته اند. یعنی از معماری روم و یونان باستان برای طراحی آن استفاده شده است. همین موضوع، این بنا را باشکوه نموده است. شاید برای تان جالب باشد اگر بدانید در ساخت دروازه هند، از این بنا الهام گرفته اند.

طاق پیروزی پاریس از نمای بالا

کفش اسکیت ممنوع

نکته بامزه در بازدید از طاق پیروزی پاریس، ممنوعیت استفاده از کفش اسکیت است. متولیان طاق، این کار را توهینی به روح شهدای فرانسه تلقی می نمایند.

طاق پیروزی مکانی عمومی برای رژه و تجمعات مردمی پاریس به شمار می رود. جسد مشاهیر فرانسه از جمله ویکتور هوگو نیز از این طاق عبور داده شده است. معروف ترین فردی که جسدش از زیر طاق نصرت پاریس عبور و سپس به خاک سپرده شده است، ناپلئون بناپارت است.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 504

به "طاق پیروزی پاریس ؛ ناپلئون روحت شاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طاق پیروزی پاریس ؛ ناپلئون روحت شاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید