سقوط 80 اصله درخت در تهران، سرعت طوفان در 8 سال اخیر بی سابقه بود

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر با اشاره به سقوط 80 اصله درخت در مرکز گفت: سرعت طوفان در 8 سال اخیر بی سابقه بود.

سقوط 80 اصله درخت در تهران، سرعت طوفان در 8 سال اخیر بی سابقه بود

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، پدرام قودجانی درباره آخرین شرایط شهر تهران پس از طوفان روز گذشته اظهار کرد: بر اثر طوفان، بیش از 80 اصله درخت، سه تابلو و دو پایه چراغ روشنایی سقوط نموده و خسارت هایی به چند خودرو وارد شد.

رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اضافه کرد: خوشبختانه این حوادث کشته ای نداشت، اما 6 مجروح در شهر تهران و در مجموع 9 مجروح در استان تهران داشتیم که 2 تن از این مجروحان به بیمارستان منتقل شدند و مابقی به صورت سرپایی مداوا شدند.

وی با بیان اینکه بیشتر جراحات مربوط به سقوط تابلویی در اتوبان تهران- کرج است، عنوان نمود: از 2 مجروحی که به بیمارستان منتقل شدند، حال یک نفر از آن ها وخیم گزارش شده است.

قودجانی با اشاره به اینکه طوفان امروز بزرگترین طوفانی بوده که در چندسال اخیر در تهران رخ داده است، یادآور شد: طوفان بزرگ قبلی سال 93 رخ داد که 115 کیلومتر بر ساعت سرعت داشت البته سرعت طوفان امروز 117 کیلومتر بر ساعت بود. در مقایسه با آن سال که 5 کشته و 30 مجروح داشتیم، امروز خسارت کمتری را متحمل شدیم.

وی با پرداختن به هشدار های هواشناسی شرح داد: از آنجایی که امکانات هواشناسی در تهران ضعیف است، سازمان هواشناسی تنها از چند ساعت قبل که طوفان در استان های مجاور احساس می گردد، به صورت دقیق تر به مدیریت بحران تهران اطلاع رسانی می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 تیر 1401 بروزرسانی: 23 تیر 1401 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1951

به "سقوط 80 اصله درخت در تهران، سرعت طوفان در 8 سال اخیر بی سابقه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط 80 اصله درخت در تهران، سرعت طوفان در 8 سال اخیر بی سابقه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید