سخنگوی هیات رئیس مجلس: محرمانگی اطلاعات مالی شامل همه مسئولان است

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: محرمانگی اطلاعات شامل همه مسئولان نظام می شود، اما ما نمایندگان حاضر هستیم اموال و دارایی خود را اعلام کنیم.

سخنگوی هیات رئیس مجلس: محرمانگی اطلاعات مالی شامل همه مسئولان است

به گزارش گروه سیاسی عاشقان علم الکترونیک، اسدالله عباسی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست خبری خود با عاشقان علم الکترونیک گفت: یکی از موضوعاتی که این روز ها به آن پرداخته می شود رسیدگی به اموال و دارایی مسئولان، مقامات و کارگزاران جمهوری اسلامی است.

وی افزود: در سال 91 طرحی در راستای شفاف سازی مالی کلیه مسئولان نظام در مجلس تصویب شد که بعداز اعلام شورای نگهبان مبنی بر این که این طرح با اصل 140 قانون اساسی مغایرت دارد، اما مجلس اصرار کرد و به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده شد که 9 آبان ماه 94 در مجلس تصویب و به قوه قضائیه اعلام شد.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس ادامه داد: در تاریخ 19 خردادماه 98 این طرح با 20 ماده و 8 تبصره به تصویب رئیس قوه قضائیه رسید و 20 خردادماه 98 به دستگاه ها ابلاغ شد.

عباسی اعلام نمود: باتوجه به این که تعداد افراد مشمول این قانون بسیار زیاد هستند هم کنندگان مجلس، کارگزاران دولت، استانداران، شهرداران، فرمانداران و مدیران عامل را شامل می شود راه کار هایی برای این منظور در نظر گرفته اند و سامانه ای برای ثبت اموال تعریف شد.

وی شرح داد: در بند (ز) ماده یک اعلام شد که دستگاه های اجرایی مذکور در ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه که در ماده 3 این قانون نیز به صراحت آمده است؛ نکته مهم این است که مرکز معین شده برای این طرح رئیس قوه قضائیه است که با همکاری اداره کل که از سوی قوه قضائیه در حوزه ریاست تشکیل می شود با رعایت محرمانگی، حفظ حریم خصوصی و صحت و تمامیت داده ها سامانه ای را راه اندازی کنند که مقامات مسئول پس از ثبت نام در سامانه داده های لازم را در این سامانه قرار دهند

وی اعلام نمود: قرار شد که سامانه ثبت اموال ظرف 3 هفته در مجلس مستقر شود و برابر قانون که کنندگان اموال و دارایی های خود همسر و فرزندانشان را اعلام کنند

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در ادامه اعلام نمود: محرمانگی اطلاعات شامل همه مسئولان نظام می شود، اما ما کنندگان حاضر هستیم اموال و دارایی خود را اعلام کنیم.

وی گفت: هیچ کننده ای نسبت به این طرح معترض نبوده است بلکه کم و کیف موضوع بحث بود این طرح به صورت خود اظهاری و بر اساس دستور العمل ها، لیست اموال و دارایی ها اعلام می شود و سپس بر اساس اصل 142 که درباره تطبیق اموال از سوی نهاد های ذی ربط مورد بررسی قرار گیرد و مجلس تاکید دارد مر قانون اجرا شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 378

به "سخنگوی هیات رئیس مجلس: محرمانگی اطلاعات مالی شامل همه مسئولان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی هیات رئیس مجلس: محرمانگی اطلاعات مالی شامل همه مسئولان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید