رونمایی ازرباتِ شارژرِ فولکس واگن

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، کار ربات یاد شده به این صورت است که یک بسته باتری را با خود حمل می کند و آن را به یک وسیله نقلیه پارک شده وصل می کند سپس درب سوکت شارژ خودرو را باز می کند و دوشاخه خود را به خودرو متصل کرده و عملیات شارژ که انجام شد، درب سوکت را بسته و حرکت می کند.

رونمایی ازرباتِ شارژرِ فولکس واگن

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

شرکت خودروسازی آلمانی فولکس واگن اخیرا از ربات شارژر خود که همانند شخصیت R 2-D 2 در فیلم جنگ ستارگان است، رونمایی کرد.

از نکات جالب این ربات می توان به این موضوع اشاره کرد که ربات مذکور علاوه بر آنکه می تواند صدا هایی شبیه شخصیت R 2-D 2 فیلم جنگ ستارگان ایجاد کند، قادر به حرکت کردن و شارژ اتومبیل های الکتریکی پارک شده نیز است.

فولکس واگن از نمونه اولیه ربات شارژر همراه خود رونمایی کرده است. ربات مذکور قادر است به سمت وسایل نقلیه الکتریکی حرکت کرده و آن ها را با قدرت شارژر کند. این دستگاه کاملاً خودران است و برای پارکینگ ها مانند گاراژ های زیرزمینی طراحی شده و قرار است سال آینده به بازار عرضه شود.

کار ربات یاد شده به این صورت است که یک بسته باتری را با خود حمل می کند و آن را به یک وسیله نقلیه پارک شده وصل می کند سپس درب سوکت شارژ خودرو را باز می کند و دوشاخه خود را به خودرو متصل کرده و عملیات شارژ که انجام شد، درب سوکت را بسته و حرکت می کند.

نمونه اولیه آن از نسخه مفهومی سال 2019 الهام گرفته شده است و دارای چشم های چشمک زن بزرگ و تقلید صدا های شخصیت R 2-D 2 فیلم جنگ ستارگان است. اثبات مفهوم (Proof of Concept) نمونه ای است که صرفاً برای اثبات وجود یا امکان پذیری چیزی آورده می شود.

توماس اشمال (Thomas Schmall) مدیر قطعه سازی گروه فولکس واگن گفت: یک زیرساخت/دستگاه شارژر که در همه جا حضور دارد، یک عامل اساسی در موفقیت است. ربات شارژر ما فقط یکی از چندین رویکردی است که تا به امروز طراحی و توسعه داده شده اند، اما بدون شک یکی از جذابترین نمونه ها است.

ربات شارژر مذکور بعد از اینکه راننده وسیله نقلیه خود را در یک منطقه مشخص پارک کرد، از طریق یک برنامه فعال می شود و سپس این دستگاه چرخ دار برای شروع عملیات شارژ به سمت خودرو حرکت می کند.

کل فرآیند شارژ بدون دخالت انسان انجام می شود و می توان از آن را برای شارژ چندین وسیله نقلیه به طور همزمان استفاده کرد. پس از شارژ کامل خودرو، ربات به طور مستقل واحد ذخیره انرژی سیار را جمع آوری کرده و به ایستگاه شارژ مرکزی می برد.

اشمال گفت: ایجاد زیرساخت شارژ کارآمد برای آینده یک کار اساسی است. ما در حال توسعه راه حل هایی برای جلوگیری از روی کار آمدن دستگاه های خودران گران قیمت هستیم. ربات شارژر سیار و ایستگاه شارژ ما تنها دو مورد از این راه حل ها هستند. این ربات قرار است در سال 2021 به بازار عرضه شود. گام بعدی توسعه یک برنامه همراه پیشرفته است که فرایند شارژ اتوماتیک را تسهیل کند.

منبع: فرادید
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1270

به "رونمایی ازرباتِ شارژرِ فولکس واگن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی ازرباتِ شارژرِ فولکس واگن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید