رنگ آمیزی اتاق پذیرایی و نشیمن [ با ترکیب های زیبا و تازه ]

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، رنگ آمیزی اتاق پذیرایی و نشیمن یکی از ذغدغه های اصلی هر خانه داری برای تزیین و زیباسازی منزلش است. اتاق پذیرایی و نشیمن مهم ترین اتاق های خانه هستند نه فقط بخاطر اینکه فعالیت زیادی در انها صورت می گیرد بلکه تعداد وسایلی قرار داده شده در این فضاها هم بسیار زیادتر از جاهای دیگر خانه است. به همین علت ممکن است خیلی سریع همه چیز از کنترل خارج شده و دکوراسیونی بهم ریخته و شلوغ داشته باشید. در چنین شرایطی داشتن یک تم و ترکیب رنگی معین در فکر می تواند هدایت بسیار خوبی برای انتخاب چیدمان و همینطور وسایل باشد.

رنگ آمیزی اتاق پذیرایی و نشیمن [ با ترکیب های زیبا و تازه ]

در این مطلب به آنالیز ترکیب های رنگی جالب و نوی خواهم پرداخت که در بیشتر خانه های امروزی مورد استفاده قرار می گیرد. این رنگ ها بر طبق نظر سنجی سایت های معتبر طراحی داخلی در سال 2017 انتخاب شده اند، در نتیجه نشان دهنده مدی است که در حال حاضر بین مردم رواج داشته و محبوب است. برای آشنایی بیشتر با نحوه رنگ آمیزی اتاق پذیرایی با مدل های نو سال لطفا تا انتها همراه سایت اتاق باشید.

دیوار و سقف سفید + مبلمان رنگی + جزئیات مشکی

یکی از محبوب ترین و ساده ترین ترکیب های رنگی برای اتاق پذیرایی خانه، دیوارهای سفید در کنار جزئیات مشکی و مبلمانی به رنگ های قوی است. مطمئناً این ترکیب را یا در منزل خود و یا در بین دوستان و آشنایان زیاد دیده اید. استفاده از رنگ سفید برای دیوارها، دست شما را برای استفاده از هر نوع وسایل منزلی با هر رنگ و طرحی تا حد زیادی باز می گذارد. اتفاقاً این رنگ سفید دیوارهاست که می تواند زیبایی وسایل و چیدمانی که رنگی متضاد با آن دارند را به خوبی نشان داده و به قول گفتنی، سبب بیرون زدن زیبایی واقعی آن وسایل گردد؛ مبل های قهوه ای که رنگی کاملاً برخلاف و متضاد دیوارهای سفید دارند یکی از همین موارد مهم و مجذوب کننده هستند. اگر مبل هایی دارید که هزینه زیادی برای آنها پرداخت نموده و دوست دارید آنها را بنمایش بگذارید، بهتر است تمام زمینه و ذیوارها را به رنگ سفید ملایم و لطیف در آورید. سپس بعضی جزئیات اندک مشکی رنگ مانند پرده هایی با نوار حاشیه سیاه به محیط اضافه کنید. مبلمان پذیرایی خانه را هم به رنگ های قوی مانند آبی، قهوه ای و طلایی انتخاب کنید.

دیوار خاکستری، سقف سفید + مبلمان خاکستری + لوازم چوبی

اگر فضایی کوچکی داشته و از طرفی خواهان چیدمان به سبک اروپایی هستید، ترکیب رنگ خاکستری و رنگ طبیعی چوب بهترین انتخاب شما خواهد بود. برای ایجاد این ترکیب عالی، باید دیوارها را به رنگ خاکستری سرد درآورده و در عوض مبلمان خود به رنگ خاکستری تیره و ملایم تر انتخاب کنید. حال برای اینکه رنگ آمیزی اتاق پذیرایی خیلی سرد و بی روح جلوه نکند، از لوازم چوب طبیعی یا لوازمی که رنگ قهوه ای چوب را نشان می دهند استفاده کنید. مثلا میز جلو مبلی تمام چوبی باشد یا میز تلویزیون چوبی.

دیوار و سقف خاکستری، نوار ابزار سفید + مبلمان سیاه و سفید

برای آنهایی که نهایت مدرنیسم در دکوراسیون منزلشان را می خواهند فقط باید از سه ترکیب خاکستری، سفید و مشکی استفاده کنند این رنگ ها سال هاست با توجه به نظر طراحان و کارشناسان خبره در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون، از بهترین و مجذوب کننده ترین رنگ ها جهت ایجاد بهترین دکوراسیون مدرن در منازل می باشند. اگر کمی در طرح و رنگ خانه هایی که مدرنیسم را سرلوحه طراحی خود قرار داده اند توجه کنید به وضوح متوجه استفاده از این سه رنگ در جای جای منزل و زیباسازی تمامی زوایا به وسیله آنها خواهید شد. در واقع رنگ آمیزی اتاق پذیرایی و نشیمن و استفاده ازاین رنگ های برتر، دستِ بالا را برای شما در پی خواهد داشت. سطوح عظیم خانه مانند دیوارها، سقف و کف خانه باید به رنگ خاکستری دربیایند، سپس مبلمان خانه و به طور کلی هر وسیله ای با اندازه نرمال و مبه وسیله مانند مبل راحتی و میز باید سفید انتخاب شوند. در نهایت رگه های از رنگ سیاه به دیزاین اضافه می گردد. برای اینکه دکوراسیون گرم تر دیده گردد، یک یا دو عدد وسایل دکوری کوچک به رنگ قهوه ای یا چوبی را در دکوراسیون پذیرایی قرار دهید.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را هم خوانده اند:

دیوارهای سفید و قهوه ای مایل به زرد + مبلمان بژ رنگ چوبی

همه هوادار سبک مدرن و سرد برای رنگ آمیزی اتاق پذیرایی خود نیستند، خیلی ها همچنان خواهان رنگ های گرم و دکوراسیونی سنتی و کلاسیک اند. خوب باید بگویم با این ترکیب کلاسیک و آرامش بخش دقیقا همین شرایط در فضا پذیرایی برقرار خواهد شد. تمام دیوارها و سقف را به رنگ بژ درآورید و سپس نوار ابزارها و فریم پنجره ها و پرده ها را به رنگ سفید انتخاب کنید. برای مبلمان راحتی و پذیرای هم رنگ بژ یا سفید تیره (سفید مایل به خاکستری) شیک ترین ترکیب را بوجود می آورد. برای قفسه و میزهای اتاق هم بهتر است از لوازم چوبی با رنگ قهوه ای تیره استفاده کنید. خب، حال با سه رنگ بژ، سفید مایل به خاکستری وقهوه ای طرف هستید، این سه رنگ همان ترکیب جادویی هستند که می توانند به راحتی، تمامی فضای داخلی منزل و اتاق نشیمن و پذیرایی شما را دگرگون کنند. استفاده از این رنگ ها در کنار هم، حسی زیبا و دوست داشتنی به دکوراسیون داخلی داده و آن را تبدیل به معجزه ای برای آرامش و تخفیف فشارهای گوناگون خواهد نمود! قطعاً استفاده از رنگ سفید مایل به خاکستری و قهوه ای در دل رنگ بژ می تواند بسیار زیبا و مجذوب کننده به چشم آمده و ترکیب رویایی شما را ایجاد نماید.

دیوار آبی، سقف سفید + لوازم طلایی

و در نهایت می رسیم به یکی از جالب ترین و سنتی ترین طرح های موجود برای رنگ آمیزی اتاق پذیرایی. شاید فکر کنید رنگ آبی و طلایی ترکیب چندان درخوری برای اتاق پذیرایی نباشد، اما باید بگویم اشتباه می کنید، این ترکیب خیلی خوب در اتاق های اجتماعی خانه جواب می دهد. در این ترکیب ابتدا باید دیوارهای خود را به رنگ آبی روشن رنگ آمیزی کنید سپس سقف و نوار ابزارها را به رنگ سفید درآورید. در نهایت باید به اندازه زیادی از لوازم طلایی مانند لوسترها، ساعت های دیواری و زمینی و آینه های دکوری طلایی رنگ استفاده کنید. مبلمان و لوازم دیگر را هم چوبی انتخاب نموده و اندازهی هم از وسایل دکوری آبی در گوشه و کنار استفاده کنید.

منبع: اتاق
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1636

به "رنگ آمیزی اتاق پذیرایی و نشیمن [ با ترکیب های زیبا و تازه ]" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگ آمیزی اتاق پذیرایی و نشیمن [ با ترکیب های زیبا و تازه ]"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید