خبر خوش برای متقاضیان مسکن

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، خبرنگاران : مدیرعامل بانک مسکن از فعال شدن حساب بانکی 68 هزار متقاضی مسکن ملی اطلاع داد.

خبر خوش برای متقاضیان مسکن

جهت دریافت خدمات مدل آلاچیق باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا: هیبنا، محمود شایان در تشریح اولین گزارش مربوط به فرایند تامین اقتصادی طرح اقدام ملی مسکن خاطرنشان کرد: حساب بانکی 68 هزار متقاضی واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن، در شعب بانک مسکن (در سراسر کشور) فعال شد. این تعداد متقاضی تا کنون1400میلیارد تومان در مجموع، واریز نمودهاند که بخشی از آورده نقدی متقاضیان در این طرح به حساب میآید.

مدیر عامل بانک مسکن توضیح داد: با توجه به فرایند ثبت نام متقاضیان، مراحل لازم برای صحتسنجی شرایط اولیه متقاضیان از بابت واجد شرایط بودن و همچنین رسیدگی اداری به پفرایندهها در ادارات راه و شهرسازی استانها، از کل افراد ثبت نام کننده، تا کنون پفراینده مربوط به 70 هزار متقاضی واجد شرایط به شعب بانک مسکن ارسال شده است که مقایسه این تعداد پفراینده با تعداد حسابهای افتتاح شده بیانگر سرعت قابل توجه همکاران بانکی در پیشبرد امور تسهیلاتی مرتبط با طرح اقدام ملی است.

شایان با بیان اینکه کار آنالیز و عملیات معرفی متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن به وسیله ادارات راه و شهرسازی استانها و همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت عمران شهرهای جدید انجام می گردد، گفت: تا کنون مطابق اطلاعاتی که در سامانه این طرح در وزارت راه و شهرسازی درج شده است بیش از 400 پروژه ساختمانی در چارچوب طرح اقدام ملی فراوری و عرضه مسکن در شهرهای مختلف کشور آغاز شده است که با توجه به فرایند عملیات، کمتر از 30 پروژه ساختمانی برای دریافت تسهیلات، به بانک مسکن معرفی شده است. از این تعداد، پفراینده 10 پروژه ساختمانی برای انجام آخرین مرحله لازم برای پرداخت تسهیلات -ترهین زمین- به دفاتر اسناد رسمی ارایه شده که تا چند روز آینده سری اول تسهیلات ساخت مسکن طرح اقدام ملی به پروژهها تزریق خواهد شد.

مدیر عامل بانک مسکن در ادامه گزارش خود به دولت و مردم درباره طرح اقدام ملی فراوری و عرضه مسکن توضیح داد: بانک مسکن مسولیت پرداخت 140 هزار فقره تسهیلات ساخت در این طرح را تقبل نموده است و همچون تجربه پیروز بانک در طرح مسکن مهر ، منابع لازم برای پرداخت تسهیلات تامین شده و بدون تاخیر زمانی، در اختیار سازندگان و فراوریکنندگان مسکن قرار خواهد گرفت. تسهیلات ساخت طرح اقدام ملی 100 میلیون تومان است که با بازپرداخت 10 ساله، پرداخت میگردد.

شایان اضافه نمود: چنانچه همه مدارک و شرایط لازم برای پرداخت تسهیلات از طرف سازندهها و همینطور کل پروژه برقرار باشد، بانک مسکن آمادگی دارد حداکثر ظرف مدت 30 روز کاری، اولین قسط از تسهیلات ساخت را بپردازد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، دولت از سال گذشته طرح اقدام ملی فراوری و عرضه مسکن را در کل کشور برای خانه دار کردن اقشار متوسط و کم درآمد جامعه به اجرا درآورد. ظرفیت این طرح در ابتدا 400 هزار واحد مسکونی تعریف شد اما بعد از آن، با تفاهمنامههای متعددی که وزارت راه و شهرسازی با دستگاههای دولتی برای خانهدار کردن کارمندان فاقد مسکن منعقد کرد، ظرفیت طرح افزایش پیدا کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 983

به "خبر خوش برای متقاضیان مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش برای متقاضیان مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید