خبرنگاران 6 استان و یک کلانشهر در محدوده قرمز مصرف برق

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، تهران - خبرنگاران - انتشار نقشه مصرف برق کشور نشان داد که هم اکنون 6 استان و یک کلانشهر در محدوده قرمز و 13 استان و 5 کلانشهر در محدوده زرد قرار دارند.

خبرنگاران 6 استان و یک کلانشهر در محدوده قرمز مصرف برق

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، آنالیز نقشه مصرف برق امروز (30 تیر) حاکی از آن است که در حال حاضر استان های مازندران، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد و کلانشهر مشهد در محدوده قرمز مصرف برق قرار دارند.

هموطنان ساکن در مناطق یاد شده می توانند با کاهش تنها 10 درصدی مصرف برق خود، به شرایط سبز مصرف بازگشته و امکان بهره مندی همه مردم به ویژه هم وطنان ساکن در مناطق جنوبی از برق را که در حال حاضر با گرمای شدیدی روبه رو هستند و احتیاج به استفاده از وسایل خنک نماینده دارند، فراهم نمایند.

استان های خراسان رضوی، سمنان، تهران، گیلان، قزوین، زنجان، قم، آذربایجان غربی، یزد، لرستان، ایلام، منطقه جنوبی کرمان و سیستان و بلوچستان و کلانشهرهای تهران، شیراز، اهواز، اصفهان و تبریز نیز در محدوده زرد مصرفی قرار دارند.

هم وطنان ساکن در این مناطق نیز می توانند تنها با کاهش 5 درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به شرایط سبز تاثیری فوری داشته باشند.

همه هموطنان با تنظیم درجه کولرهای گازی روی عدد 24 و استفاده از دور کند در کولرهای آبی است می توانند در کاهش مصرف برق و یاری به کاهش هزینه قبض خود تاثیر بسزایی داشته باشند.

همچنین استفاده نکردن از وسایل پرمصرف مانند ماشین های لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکارهای کاهش مصرف برق به شمار می رود.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 982

به "خبرنگاران 6 استان و یک کلانشهر در محدوده قرمز مصرف برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 6 استان و یک کلانشهر در محدوده قرمز مصرف برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید