حقایقی جالب از شروع مدارس در کشورهای گوناگون

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، آنالیز تقویم آموزشی کشورهای مختلف نشان می دهد سال تحصیلی در اکثر کشورها اواسط شهریورماه شروع می گردد و در خرداد نیز به خاتمه می رسد.

حقایقی جالب از شروع مدارس در کشورهای گوناگون

به گزارش، در آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس در تمامی دنیا روزی خاص و هیجان انگیز برای دانش آموزان به شمار می رود که همیشه با خاطرات فراوانی همراه است. تفاوت های اقلیمی، جغرافیایی، فرهنگی و جمعیتی سبب شده است تا مدارس در کشورهای مختلف در ماه های متفاوتی آغاز به کار نمایند.

همزمان با آغاز سال تحصیلی در ایران در این گزارش مطالبی نیز درباره بازگشایی مدارس در چندین کشور مختلف ارائه شده که به توضیح زیر است:

- در استرالیا دانش آموزان در یک سال تحصیلی که 200 روزه است از اواسط ماه دسامبر (ماه آذر) یا اواخر ماه ژانویه (ماه دی) به مدرسه می روند. سال تحصیلی در این کشور به چهار ترم تقسیم می گردد که هر کدام 9 تا 11 هفته ادامه می یابد. همچنین دانش آموزان از اواسط دسامبر (ماه آذر) تا آخر ژانویه (ماه دی) فرصت دارند به تعطیلات تابستانی بروند. دانش آموزان حداقل 11 سال به مدرسه می روند و ساعات حضور آنان در مدارس معمولی از ساعت 9 صبح تا 15:30 عصر است.

- در برزیل نیز دانش آموزان از اولین هفته ماه فوریه (ماه بهمن) به مدرسه می روند و سال تحصیلی آنان در اولین هفته دسامبر (ماه آذر) به اتمام می رسد. همچنین دانش آموزان برزیلی در ماه ژوئیه فرصت دارند دو هفته به تعطیلات زمستانی (تیر ماه) بروند. بسیاری از مدارس این کشور برای دانش آموزان لباس های یک شکل طراحی نموده اند و محصلان از هفت صبح تا ظهر در مدرسه حضور دارند.

- دانش آموزان چینی نیز با آغاز ماه سپتامبر (شهریور) به مدرسه می روند و سال تحصیلی تا اواسط ژوئیه (تیر ماه) سال آینده ادامه می یابد. تعطیلات تابستانی نیز عمدتا صرف حضور در کلاس های تابستانی یا مطالعه برای آزمون های ورودی می گردد. همچنین دانش آموزان از ساعت 7:30 صبح تا 17 در مدرسه حضور داشته و دو ساعت وقت نهاری دارند.

- طول دوره تحصیل در کره شمالی 11 سال است که از سن پنج سالگی آغاز می گردد. دانش آموزان ملزم به پوشیدن یونیفرم تهیه شده توسط دولت هستند و در این دوران آموزش هایی از قبیل موسیقی، هنر، ریاضی، زبان کره ای و آموزش های اجتماعی دریافت می نمایند. همچنین در سال های انتهای دوران تحصیل آموزش هایی در خصوص سیاستهای حزب کمونیست به آنان داده می گردد.

- در آلمان سال تحصیلی بسته به هر ایالت بین 187 تا 190 روز به طول می انجامد. دانش آموزان آلمانی تنها شش هفته به تعطیلات تابستانی می روند اما اغلب در طول سال از تعطیلی برخوردارند. همچنین به منظور جلوگیری از ترافیک های سنگین ناشی از آغاز فعالیت مدارس، 16 ایالت این کشور برنامه تعطیلاتی مختلفی دارند که هر سال به صورت چرخشی تغییر می نماید. یک سال مدارس در شهر برلین تعطیلات تابستانی را از ماه ژوئن (خرداد) آغاز می نمایند درحالیکه در ایالت بایرن آغاز تعطیلات تابستانی از ماه جولای (تیر ماه) است.

- در ایتالیا نیز دانش آموزان مدت 200 روز در سال در کلاس درس حضور دارند که از اواسط سپتامبر آغاز (شهریور) و تا اواسط ژوئن (خرداد ماه) ادامه دارد و به سه دوره تقسیم می گردد. تعطیلات مدارس در مناطق مختلف ایتالیا متفاوت است. اگرچه در سیسیل فعالیت مدارس به دلیل گرمای هوا چند روز دیرتر در ماه سپتامبر آغاز می گردد.

- در کاستاریکا دانش آموزان مجبور هستند در طول 9 سال آموزش اجباری، لباس های یک شکل بپوشند. علاوه بر این سال تحصیلی در این کشور از ماه فوریه (بهمن ماه) تا دسامبر (ماه آذر) معین شده است. کاستاریکا جزء با سوادترین کشورهای آمریکای مرکزی به حساب می آید به طوری که بیش از 96 درصد از دانش آموزان 15 سال به بالای آن، سواد خواندن و نوشتن دارند.

- در فرانسه نیز سال تحصیلی به سه ترم تقسیم می گردد که دانش آموزان از ماه سپتامبر (شهریور) تا ژانویه (دی ماه) ترم اول، از ژانویه (دی ماه) تا آوریل (فروردین) ترم دوم و از آوریل (فروردین) تا ماه ژوئن (خرداد ماه) ترم سوم آموزشی را می گذرانند.

- در ژاپن نیز سال تحصیلی به سه ترم تقسیم می گردد که از ماه آوریل (فروردین) آغاز شده و در ماه مارس (اسفند) انتها می یابد. همچنین در انتها هر ترم به دانش آموزان تعطیلات داده می گردد.

- در کنیا دانش آموزان در سه ترم هر سال تحصیلی را می گذرانند که هر کدام 13 هفته طول می کشد. همچنین بین هر ترم حدود یک ماه تعطیلات وجود دارد.

- دانش آموزان مکزیکی سال تحصیلی جدید را از ماه سپتامبر (شهریور) آغاز می نمایند که تا ماه ژوئن (خرداد) آینده ادامه می یابد و روزهای دوشنبه تا آدینه را به مدرسه می روند. همچنین دانش آموزان در این کشور مجبور به پوشیدن لباس های یک شکل هستند.

- در نیجریه نیز سال تحصیلی از ماه ژانویه آغاز (دی ماه) و تا دسامبر (ماه آذر) طول می کشد و در سه ترم برگزار می گردد که بین هر ترم تعطیلات یک ماهه وجود دارد.

- در روسیه هم سال تحصیلی از ابتدای ماه سپتامبر (شهریور) آغاز می گردد و تا اواخر ماه مه (اردیبهشت) ادامه می یابد.

علاوه بر اینها در کره جنوبی نیز سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می گردد که از ماه مارس (اسفند) آغاز می گردد و تا ماه فوریه (بهمن ماه) ادامه می یابد. دانش آموزان از ساعت هشت صبح تا 16 در مدرسه حضور دارند و پیش از ترک مدرسه موظف هستند که کلاس را نظافت نمایند.

منبع:ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 309

به "حقایقی جالب از شروع مدارس در کشورهای گوناگون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایقی جالب از شروع مدارس در کشورهای گوناگون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید