جزئیات برگزاری دوره های آموزشی آنلاین دانشگاه تهران

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، دوره های آموزشی آنلاین موک (Massive Open Online Course) دانشگاه تهران در قالب آموزش های آزاد از اول خرداد شروع می شود، دانشجویان تا قبل از شروع این دوره ها می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

جزئیات برگزاری دوره های آموزشی آنلاین دانشگاه تهران

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، دوره های موک دانشگاه تهران در دسته بندی های مختلف از جمله در حوزه آی. تی و برنامه نویسی، مدیریت و کسب و کار، علوم انسانی، دروس رسمی دانشگاهی در حوزه های مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی برق و کامپیوتر، علوم پایه، مدیریت، علوم ورزشی و … ارائه می شود.

بر این اساس از جمله مهمترین دروس رسمی از برنامه های مصوب درسی دانشگاهی که در قالب دوره های موک ارائه شده اند شامل مدیریت تیم های کارآفرینی، شبکه های عصبی و یادگیری عمیق، اصول شبیه سازی و بهینه سازی کامپیوتری، فیزیک 1، فیزیک 2، میکروکنترلر، یادگیری الکترونیکی، طراحی و توسعه محصول جدید، سیستم های غیرخطی، الکترودینامیک با تدریس و مقدمات بیومکانیک ورزش است.

بر این اساس تمامی دانشجویان و علاقه مندان برای مشاهده لیست کامل این دوره ها، آشنایی با نحوه ثبت نام در این دوره ها و ... می توانند به سایت موک دانشگاه تهران به نشانی mooc.ut.ac.ir مراجعه کنند.

طبق برنامه اعلام شده شروع این دوره آموزشی، اول خرداد 1400 و مهلت ثبت نام نیز تا همین تاریخ است. همچنین لازم به توضیح است که 11 درس از این دوره آموزشی آماده شده و در ادامه تعداد دروس بیشتری تنظیم و ارائه خواهد شد. کلیه دروس نیز به صورت کوهورت و با ارزیابی مستمر استاد ارائه می شود.

محتوای هر درس بر اساس سرفصل های مصوب شورای برنامه ریزی آموزشی دانشگاه تهیه و دروس در چارچوب مقررات آموزشی دانشگاه ارائه می شود. همچنین صدور گواهی درس با ثبت نمره توسط اداره کل خدمات آموزشی و صدور گواهی گذراندن دوره بدون ثبت نمره توسط دفتر آموزش های آزاد دانشگاه تهران انجام خواهد شد. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این دوره های آموزشی، به سایت موک دانشگاه تهران به نشانی mooc.ut.ac.ir مراجعه کنند.

لازم به ذکر است؛ دوره آزاد انبوه برخط (به انگلیسی: Massive Open Online Course) یا موک (MOOC) دوره آنلاینی است که از طریق وب به طور آزاد به شرکت کنندگانی نامحدود ارائه می شود. این دوره ها معمولاً مشابه دوره های دانشگاهی هستند. اغلب آن ها زمان شروع و پایان مشخصی دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1543

به "جزئیات برگزاری دوره های آموزشی آنلاین دانشگاه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برگزاری دوره های آموزشی آنلاین دانشگاه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید