بیانیه تند باشگاه پرسپولیس با کنایه به حمایت مسئولان از استقلال

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، به گزارش رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، سازمان لیگ عصر امروز در اقدامی سوال برانگیز، برنامه دیدار های معوقه از هفته های بیستم و بیست ویکم را گفت که طبق این برنامه، پرسپولیس مجبور است در یک شرایط نابرابر وارد مسابقات شود.

بیانیه تند باشگاه پرسپولیس با کنایه به حمایت مسئولان از استقلال

این اتفاق در زمانی رقم می خورد که طی یک ماه گذشته، مدیریت باشگاه بار ها نسبت به برگزاری دربی با شرایط برابر برای هر دو تیم و انجام دیدار معوقه استقلال مقابل صنعت نفت در آبادان به مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هشدار داده بود. اصرار تیم مدیریتی باشگاه دو دلیل داشت؛ در ابتدا اینکه عدالت رعایت شود و در ثانی، سازمان لیگ و کمیته مسابقات فرصتی برای اثبات بی طرفی خود داشته باشد، اما متاسفانه بار دیگر شاهد آن بودیم که بدون توجه به خواسته باشگاه ها، تصمیمات کلان در امر برنامه ریزی بازی ها اتخاذ می شود.

این موضوع، شائبه های مختلفی از جمله حمایت زیرکانه برخی عوامل در سازمان لیگ از چند باشگاه را در اذهان متبادر می سازد؛ موضوعی که عبور از آن، بدون داشتن دلایل عاقلانه هرگز میسر نیست.

مدیریت باشگاه پرسپولیس باید به میلیون ها طرفداران خود گزارش بدهد و از اتفاقات رقم خورده با آن ها سخن بگوید. موضوع برنامه ریزی برای دربی به حدی مهم بود که حتی در کوران رقابت های آسیایی نیز به آن پرداختیم و بار ها مصاحبه کردیم تا شاید مسئولان سازمان لیگ، صدای باشگاه پرسپولیس را هم بشنوند و جلوی یک بی عدالتی را بگیرند. این پیام را با دو نامه جداگانه به مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ گوشزد کردیم، اما متاسفانه گوش آن ها به این موضوع بدهکار نبود و کار خودشان را انجام دادند.

حالا این افراد باید جوابگوی تصمیمات خود باشند و به طرفداران پرشور پرسپولیس بگویند بر اساس چه متر و معیاری، یک تیم را در شرایط نابرابر وادار به حضور در دربی می کنند؟ چرا چنین تصمیماتی در زمان دربی رفت رقم نخورد؟ دوستانی که علاقه خاصی به مصاحبه دارند، آیا به یاد می آورند در واکنش به فشار شدید از سوی مدیر برکنار شده باشگاه رقیب، چطور واکنش نشان دادند و برنامه دیدار های پرسپولیس را شبانه تغییر دادند؟ آیا به یاد می آورند که بار ها وعده دادند دربی پس از مساوی شدن تعداد دیدار هر دو تیم برگزار شود؟ دلیل این همه تبعیض چیست؟ وقتی مدیران باشگاه مصاحبه کردند و از مسئول کمیته مسابقات خواستند تا جوابگو باشد، مصاحبه ای انجام داد و گفت که در رسانه ها جواب باشگاه پرسپولیس را نمی دهد و نامه نگاری می کند؛ پس چرا از جوابگویی به موقع طفره رفت؟ این مسائل چه معنایی دارد؟

امیدواریم مسئولان سازمان لیگ بتوانند با دلایل روشن و منطقی، به صورت شفاف بگویند که چه مسائلی در میان است تا قبل از برگزاری هر دربی، پرسپولیس را تحت فشار بگذارند و برای باشگاهی که چهار بار قهرمان لیگ شده، چالش های روحی و روانی بسازند. آن ها باید بابت تصمیماتی که اتخاذ می کنند، جوابگو باشند و بدون ترس و واهمه از حواشی، حقایق را بگویند؛ در غیر این صورت، چه نیازی به وجود تشکیلات عریض و طویل سازمان لیگ داریم؟

متاسفانه تصمیم گیران و برنامه ریزان سازمان لیگ تخصص مرتبط و تجربه لازم را در بحث فوتبال و ورزش ندارند و به همین دلیل اظهاراتی از قول آن ها می بینیم که با هیچ شاخه ای از علومی، چون ورزش، مدیریت و فیزیولوژی همخوانی ندارد.

جدا از بحث دربی، کاش مدیران ارشد سازمان لیگ به این سوالات جواب دهند:

-چطور تیمی که شش روز در قرنطینه است، در روز هفتم باید در لیگ بازی کند؟

-آیا عجله سازمان لیگ برای خاتمه دادن به فصل بیستم، به موضوع درآمدزایی ارتباط دارد؟ اصولا وقتی دریافتی قهرمان چهار دوره لیگ از درآمد های فوتبالی، صفر ریال است، این پول ها کجا خرج می شود؟

منبع: فرارو
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1474

به "بیانیه تند باشگاه پرسپولیس با کنایه به حمایت مسئولان از استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه تند باشگاه پرسپولیس با کنایه به حمایت مسئولان از استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید