کار در سپاهان فرصت استثنایی است، احتمال شکایت از برزیلی ها به CAS

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، سعید آذری در مصاحبه با خبرنگاران، با بیان اینکه نامه ای را درباره لغو مسابقات لیگ برتر از سوی باشگاه های دیگر ندیده است، به مطرح شدن نامش به عنوان یکی از گزینه های مدیریت باشگاه سپاهان واکنش نشان داد و کار کردن در این باشگاه را یک فرصت استثنایی دانست.

کار در سپاهان فرصت استثنایی است، احتمال شکایت از برزیلی ها به CAS

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

آذری همچنین با بیان اینکه لیست جدیدی از بازیکنان را برای دریافت غرامت آموزشی برای باشگاه فولاد آماده کرده است، از احتمال کنار گذاشتن چند تیم ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا در سال آینده خبر داد و گفت: شانس ما برای پیروزی در پرونده بازیکنان برزیلی کم است.

مشروح گفتگوی آذری با خبرنگاران در ادامه می آید:

نامه 13 باشگاه برای تعطیلی لیگ را ندیده ام

تصمیم گیری درباره برگزاری یا تعطیلی مسابقات لیگ برتر فوتبال باید تابع قوانین ستاد ملی کرونا باشد. اینکه خودمان بخواهیم تصمیمی بگیریم و آنرا تحمیل کنیم، منافع باشگاه ها، بازیکنان و هواداران را به خطر می اندازد. یکی از مسئولان سازمان لیگ گفته است 13 باشگاه نامه نگاری کرده اند تا لیگ لغو شود؟ این نامه کجاست که ما ندیده ایم؟ من با تعدادی از همکارانم در باشگاه های دیگر هم صحبت کردند که از این نامه بی خبر بودند.

اجازه بدهیم ستاد کرونا خودش تصمیم بگیرد

سئوال این است که اگر این نامه نگاری اجرا شده، آیا آن باشگاه ها حق و حقوق بازیکنان و هوادارانشان را مشخص کرده اند؟ به هر حال بازیکنان هم عضوی از یک باشگاه هستند و حقشان را می خواهند. اجازه بدهیم ستاد کرونا خودش تصمیم نهایی را بگیرد. باشگاه فولاد اولین باشگاهی بود که حتی از رئیس جمهور درخواست کرد فوتبال تعطیل شود. حالا هم دنبال این نیستیم به هر قیمتی لیگ برگزار شود چون منشاء تصمیم گیری نیستیم. اینکه باشگاه ها پیشنهاد بدهند بد نیست ولی پیشنهاد باید منطقی و معقول باشد.

مدیرعامل کارخانه سپاهان هم ذوب آهنی بود!

برایم جای خوشحالی دارد که یک روز گزینه مدیریت در باشگاه پرسپولیس و استقلال بودم و یک روز گزینه سپاهان. کار کردن در فوتبال برایم جذاب است و هرکجا که باشم با عشق کار می کنم. فعلا من مدیرعامل فولاد هستم و هیچکس هم از سپاهان با من صحبت نکرده است. زمانی که در ذوب آهن بودم، بعد از قهرمانی در جام حذفی با یحیی گل محمدی، مدیرعاملی باشگاه سپاهان به من پیشنهاد شد. همان زمان به این تحلیل رسیده بودم که نمی توانم در ذوب آهن باشم اما عده ای گفتند آذری ذوب آهنی است و نمی تواند در سپاهان کار کند. جالب اینجاست که مدیرعامل کارخانه سپاهان در آن مقطع آقای سبحانی بود که خودش از کارخانه ذوب آهن به سپاهان رفته بود. الان هم به محض اینکه خبرهایی از احتمال حضورم در سپاهان مطرح شده، عده ای با همان بحث قدیمی شیطنت کردند.

کار کردن در سپاهان فرصت استثنایی است

افتخار می کنم ذوب آهنی هستم. همیشه گفته ام سبز سبزم ریشه دارم اما علایق شخصی ام را هم پنهان نکرده ام. خیلی از سپاهانی ها بچه محل من هستند. حتی وقتی مدیرعامل ذوب آهن بودم، با پیشکسوتان سپاهان در زمین باغ فردوس تمرین می کردم. سپاهان را هم به عنوان تیم شهرم دوست دارم. کار کردن در سپاهان فرصت استثنایی است. سپاهان جزو سه باشگاه بزرگ ایران و تنها تیمی از کشورمان است که در مسابقات جام باشگاه های دنیا شرکت کرده است.

تا وقتی مرا بخواهند در فولاد می مانم

من با فولاد خوزستان تا پایان این فصل قرارداد دارم. هر روز با عشق سر کار می روم و نان و نمک باشگاه فولاد و مردم خوزستان را خورده ام. تا روزی هم که مرا بخواهند، اینجا کارم را انجام می دهم. اگر هم مرا نخواستند، تصمیم دیگری می گیرم.

آماده کردن لیست جدید برای دریافت غرامت آموزشی

فولاد کارخانه بازیکن سازی است و ما پیگیر دریافت غرامت آموزشی بازیکنان (حق رشد) حتی از سال های گذشته هستیم. حتی لیست جدیدی از بازیکنان را آماده کرده ایم و می خواهیم غرامت آموزشی آنها را بگیریم. این یک کار استاندارد در فوتبال دنیا است و می تواند پول قابل توجهی را به باشگاه فولاد برگرداند.

پرونده بلبلی پیچیده است

آخرین دفاعیه خود را در پرونده محمد بلبلی به کمیته استیناف فرستاده ایم. ماهیت قرارداد بلبلی با باشگاه داماش آماتور بوده و امیدواریم کمیته استیناف هم این پرونده را بررسی کند. شیوع کرونا هم یک مقدار باعث شد تا رسیدگی به درخواست ما طولانی شود. پرونده بلبلی یک مقدار پیچیده است و نیاز به بررسی دارد. اگر کمیته استیناف رای بازی پرسپولیس و سپاهان را زودتر گفت به این خاطر بود که ماهیت پرونده های حقوقی با هم فرق دارد و بعضی از پرونده ها زمان بیشتری می برد.

شاید به CAS شکایت کنیم ولی شانس مان کم است

فیفا بعد از شکایت دو بازیکن برزیلی از فولاد ما را به پرداخت مطالباتشان محکوم کرده بود. برای این رای فیفا درخواست گراندز (گردش جزئیات رای) را دادیم که در مورد یک بازیکن ثبت شد و هنوز برای یکی از آنها ثبت نشده است. شاید هم پرونده آنها را به دادگاه عالی ورزش (CAS) ببریم؛ هرچند که شانسمان برای برد در این پرونده ها کم است. همانطور وقتی که در ذوب آهن بودم و گفتم شانس ما برای برد در پرونده رضا شکاری زیاد است، اینجا می گویم شانسمان زیاد نیست.

احتمال کنارگذاشتن سه، چهار تیم ایران از لیگ قهرمانان آسیا

آقای عارف نیا مسئول حقوقی باشگاه فولاد روز گذشته به فدراسیون فوتبال رفت و آنجا گفتند فعلا پرونده دیگری به جز این برزیلی ها در مجامع بین المللی نداریم. بحث دیگری که ما در این مدت دنبال کردیم، تکمیل مدارک مجوز حرفه ای بوده است. صرفنظر از اینکه لیگ برگزار می شود یا خیر، ما کارمان را انجام می دهیم. عمیقا اعتقاد دارم آینده فولاد روشن است. پیش بینی ما این است که کنفدراسیون آسیا برای سال آینده به سه، چهار تیم ایرانی مجوز لیگ قهرمانان آسیا ندهد و در این صورت فولاد می تواند به صورت اتوماتیک جایگزین شود. AFC همین چند ماه پیش ایران را به خاطر تخلفات سال های قبل 120 هزار دلار جریمه کرد و دیگر با ما شوخی ندارد. آنها حسابی روی پرونده های ایران حساس شده اند. فولاد هم باید در بحث حرفه ای سازی و ارسال مدارک دقیق عمل کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 741

به "کار در سپاهان فرصت استثنایی است، احتمال شکایت از برزیلی ها به CAS" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کار در سپاهان فرصت استثنایی است، احتمال شکایت از برزیلی ها به CAS"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید