بایدها و نبایدهای رژیم غذایی و مکمل ها برای ورزش و لاغری

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، یک نوبت ورزش کامل به شما اجازه نمی دهد بعد از آن هر چه هوس کردید بخورید. حتی یک ساعت اسکی سنگین تنها 600 کالری می سوزاند یعنی کمتر از میزان کالری که شما با یک ساندویچ فست فود دریافت می کنید. به همین دلیل در یک برنامه کامل تناسب اندام مهم است که به ورزش تنها به چشم یکی از بخش های برنامه تان نگاه کنید.

بایدها و نبایدهای رژیم غذایی و مکمل ها برای ورزش و لاغری

ورزش دستگاه قلبی و عروقی را به کار می اندازد و عضله می سازد اما محدود کردن دریافت کالری هم برای کاهش وزن لازم است.

در نظر دریافت چند نکته کوچک در رژیم غذایی وقتی که سلامت بدنتان را با ورزش بهبود می بخشید، کوشش هایتان را مؤثرتر می نماید و این ها نکاتی هستند که باید درباره تغذیه همراه نرمش منظم بدانید.

احتیاج نیست مثل یک دونده ماراتن به بدنتان سوخت رسانی کنید، اما باید به بدنتان دو ساعت قبل از هر ورزشی غذا برسانید تا تمرین هایتان را مؤثرتر کنید. یک وعده غذایی کوچک با پروتئین و کربوهیدرات سالم و اندکی هم چربی انتخاب کنید. اگر دو ساعت قبل از ورزش امکان غذا خوردن ندارید یا با برنامه تان جور نیست، یک ساعت قبل از ورزش اندکی تنقلات بخورید.

همچنین مهم است که یک وعده کوچک با کربوهیدرات و پروتئین دو ساعت بعد از ورزش بخورید تا به بدنتان مواد مغذی که احتیاج دارد را برسانید.

توجه کنید که تعادل میان کالری های ورودی و کالری های خروجی از فردی به فرد دیگر فرق می نماید. بنابراین چه به دنبال کاهش وزن و چه تناسب اندام هستید، حتماً گزارشی از میزان کالری غذایی که می خورید هم در کنار کالری که هنگام ورزش کردن می سوزانید ثبت کنید تا دریابید که میزان کالری دریافتی تان را باید کاهش دهید یا بیشتر کنید.

به شدت مراقبِ به اصطلاح مکمل های ورزشی باشید. هیچ نظارتی روی این محصولات نیست و هیچ زمینه علمی ای هم پشت ادعاهای آن ها نیست. اگر به میزان کافی غذای کامل (یعنی تولید نشده و بسته بندی نشده) در رژیم غذایی تان گنجانده باشید هیچ احتیاجی به چنین مکمل هایی ندارید.

پایان هر چه بر این موضوع تأکید کنیم باز هم کم است: پیش از ورزش، در حین ورزش، و بعد از آن به میزان لازم آب بنوشید تا بدنتان هیدراته بماند و این موضوع را به ویژه در شرایط گرم و مرطوب از یاد نبرید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 67

به "بایدها و نبایدهای رژیم غذایی و مکمل ها برای ورزش و لاغری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدها و نبایدهای رژیم غذایی و مکمل ها برای ورزش و لاغری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید