انهدام باند سرقت لوازم خودرو ، 5 دزد دستگیر شدند

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران عظیم از انهدام باندسرقت لوازم خودرو و دستگیری پنج متهم اطلاع داد.

انهدام باند سرقت لوازم خودرو ، 5 دزد دستگیر شدند

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، سرهنگ قاسم دستخال، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران عظیم در تبادل نظر با فارس از دستگیری اعضای باند سارقان لوازم خودرو با اعتراف به 150 فقره سرقت اطلاع داد.

سرهنگ دستخال در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی دریافت پرونده ای از کلانتری 104 عباس آباد به همراه یک متهم، آنالیز موضوع در دستورکار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران نهاده شد و کارآگاهان با آنالیز صحنه سرقت و تحقیقات پلیسی متوجه شدند که متهم با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت و همکاری فرد دیگری در صحنه سرقت حاضر شده و اموال شاکی را سرقت نموده اند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران توضیح داد: با شناسایی همدست متهم و تحت نظر قرار دادن وی، مخفیگاهش در نظام آباد شناسایی و در یک عملیات پلیسی دومین متهم پرونده هم دستگیر و تعدادی اموال سرقتی در این مکان کشف شد.

وی با بیان اینکه متهمان مدعی بوده که اموال کشف شده متعلق به آنها نبوده و متعلق به هم اتاقی شان است که مدتی از وی اطلاع ندارند، اضافه نمود: کارآگاهان پس از تکمیل اطلاعات در چند عملیات همزمان و غافلگیرانه 3 متهم دیگر را هم شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ دستخال ادامه داد: در تحقیقات تکمیلی متهمان ابتدا منکر انجام هرگونه سرقت بودند اما با مشاهده مستندات غیرقابل انکار پلیس، به ناچار لب به اعتراف گشوده و به 150 فقره سرقت لوازم خودرو در منطقه ها مختلف شهر تهران اقرار کردند.

وی با اشاره به شناسایی 30 مالباخته در این زمینه، توضیح داد: کارشناسان ارزش اموالی را که به وسیله این باند به سرقت رفته است حدود 5 میلیارد ریال برآورد نموده اند.

سرهنگ دستخال از شهروندان درخواست کرد تا با تجهیز خودروهای خود به لوازم بازدارنده از قبیل قفل پدال و دزدگیر در تامین امنیت شهر یاریگر پلیس باشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1589

به "انهدام باند سرقت لوازم خودرو ، 5 دزد دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انهدام باند سرقت لوازم خودرو ، 5 دزد دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید