امیری: اکبر عبدی به عشق مردم بازی می نماید ، شاید فصل دوم سریال روزهای آبی را ساختیم

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، پرویز امیری، تهیه کننده سریال روزهای آبی می گوید که اگر فصل اول این سریال با استقبال مردم و نظر مثبت مدیران سازمان صدا و سیما روبرو گردد فصل دوم آن هم ساخته می گردد.

امیری: اکبر عبدی به عشق مردم بازی می نماید ، شاید فصل دوم سریال روزهای آبی را ساختیم

پرویز امیری، تهیه نماینده سریال روزهای آبی درباره فراوری این اثر به خبرنگاران گفت: به واسطه شرایط فعلی، مردم به ناچار مدت زمان بیشتری را در منازل شان سپری می نمایند. بنابراین رسانه ملی وظیفه سنگین تری نسبت به گذشته دارد و می بایست با تهیه برنامه های شاد و البته آموزنده اوقات خوبی را برای مردم رقم بزند.

او احتیاج مردم به فضای شاد و دیدن طنز از قاب تلویزیون را مهم دانست و ادامه داد: سریال روزهای آبی علی رغم خط قوی ملودرامی که دارد سعی می نماید با ایجاد فضایی شاد لحظات خوبی را برای مردم رغم بزند. ما البته به هیچ وجه مدعی فراوری یک سریال کمدی نیستیم. چرا که کوشش مان بر آن بود با فراوری یک سریال شاد تلخکامی به خورد مخاطب مان ندهیم. داستان سریال پیرو حادثه تلخی شکل می گیرد. خانواده ای ثروتمند به دلیل مسائل اقتصادی و ورشکستگی پدر مجبور می شوند که در روستا زندگی نمایند. ورشکستگی اقتصادی پدر یک خانواده غم انگیز است، اما ما کوشش کردیم که این ورشکستگی را به یک داستان فرعی تبدیل کنیم و داستانک های دیگر سریال، فرایند کلی آن را به سمت فضایی شاد سوق دهند تا کام مخاطب شیرین گردد.

امیری که پیش از این با آثار شش قهرمان و نصفی و یکی بود، یکی نبود تجربه تهیه کمدی را در کارنامه خود دارد، فراوری کارهای کمدی را سخت دانست و اضافه نمود: دو سریال اخیرم شش قهرمان و نصفی و یکی بود، یکی نبود هر دو فضایی شاد و فانتزی داشتند. فراوری کار کمدی مزیتی بر کارهای دیگر ندارد، اما به واقع فراوری اثری در این ژانر نسبت به باقی ژانرها مشکل تر است. چون هدف اصلی کمدی خنداندن مردم است و خنداندن مردم در این روزگار سخت است. سازندگان کمدی در درجه اول باید درونا طناز باشند و توانایی تعریف کردن یک اتفاق کمدی را داشته باشند. سختی انتقال حس طنز بعضا باعث می گردد خیلی از کارهای کمدی به اصطلاح نگیرد و شکست بخورد. فیلمنامه، بازیگر، مباحث اقتصادی و بسیار موارد دیگر در ساخت یک کمدی جاندار موثر است. در مبحث اقتصادی گرانی اقلام مصرفی از عمده ترین مسائل است. چرا که هزینه های فعلی بسیار گزاف است و اگر قرار است کاری خوب و اصولی ساخته گردد، نه تنها در جلوی دوربین بلکه در بخش فنی و تجهیزات هم باید قوی باشد.

او با تقدیر از بازی خوب اکبر عبدی در این سریال، از علت بستری شدن این بازیگر در بیمارستان اطلاع داد و گفت: اکبر عبدی از بازیگران اصلی سریال روزهای آبی است که چند روز گذشته در بیمارستان بستری شدند و قرار بود مرخص شوند. ایشان چهار سال پیش پیوند کلیه شدند و به دلیل تب خفیفی که داشتند بستری شدند که خوشبختانه هیچ مشکل خاصی نبود و حال شان خوب است. قطعا با توجه به شرایط جسمانی شان بازی برایشان سخت بود. ضمن اینکه فیلمبرداری این سریال در روستای براگور (30 کیلومتری جاده رشت - قزوین، روبروی روستای امام زاده هاشم) انجام می شد و رفت و آمد به آنجا برایشان مشکل بود، اما با عشقی که به مردم داشتند ما را در این مجموعه همراهی کردند. حضورشان در این سریال برای ما بسیار مغتنم بود و امیدوارم که روز به روز حال شان بهتر گردد.

این تهیه نماینده در سرانجام صحبت هایش با اشاره به ساخت سری دوم سریال روزهای آبی تاکید نمود: در روزهای آبی تمام سعی مان را کردیم که برای مخاطب احترام قائل شویم. به لحاظ رعایت جزئیات فنی و موارد کیفی چیزی کم نگذاشتیم و اکنون که ضبط فصل اول آن به اتمام رسیده، به جرات می گویم که حرمت مخاطب را با ساخت این سریال زیر سوال نبریدم. چنانچه این فصل با استقبال مردم و نظر مثبت مدیران شبکه پنج و سازمان صدا و سیما روبرو گردد فصل دوم آن هم ساخته می گردد.

ساناز قنبری / خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1529

به "امیری: اکبر عبدی به عشق مردم بازی می نماید ، شاید فصل دوم سریال روزهای آبی را ساختیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیری: اکبر عبدی به عشق مردم بازی می نماید ، شاید فصل دوم سریال روزهای آبی را ساختیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید