افزایش تماس با اورژانس 115 در موج چهارم کرونا

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، تهران (پانا) - رئیس سازمان اورژانس کشور گفت تماس با اورژانس 115 در موج چهارم کرونا افزایش پیدا نموده است، البته قسمت اعظم این تماس ها، با مشاوره و دادن اطلاعات حل می گردد.

افزایش تماس با اورژانس 115 در موج چهارم کرونا

به گزارش وبدا، پیرحسین کولیوند، در نشست خبری که به مناسبت هفته سلامت برگزار گردید، درخصوص عملکرد اورژانس در یکماهه اخیر در زمینه مدیریت بیماری کووید 19، گفت: در هفته گذشته، 41 هزار و 200 بیمار مبتلا به کووید 19 در بیمارستانها بستری بودند که از این تعداد 35 هزار و 200 نفر توسط اورژانس 115 به مراکز درمانی منتقل شدند. 13 درصد از بیماران به صورت سرپایی در بیمارستان ها تحت درمان و مراقبت قرار گرفته و ترخیص شدند و مابقی بستری شدند و در حال حاضر در شهر تهران، 9 هزار و 310 نفر بیمار بستری هستند که تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

افزایش 50 درصدی عملیات های اورژانس در زمینه کووید 19

وی با بیان اینکه عملیات های اورژانس در زمینه کووید 19 حدود 50 درصد نسبت به هفته گذشته افزایش پیدا نموده است، ادامه داد: تماس با اورژانس 115 در موج چهارم کرونا افزایش پیدا نموده است، البته قسمت اعظم این تماس ها، با مشاوره و دادن اطلاعات حل می گردد، با توجه به اینکه سامانه 115 اطلاعات تخصصی تری نیز دارد، هر کدام از شهروندان که تماس بگیرند، می توانند سوالات و مشکلاتشان را به وسیله سامانه پیگیری نموده و پاسخ را دریافت نمایند.

کولیوند بیان نمود: در مقایسه با سال گذشته، ماموریت های اورژانس در ماه فروردین، حدود 72 درصد افزایش پیدا نموده که بیشترین آمار ماموریت ها مربوط به حوادث ترافیکی ویژه بوده و استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان رضوی، بیشترین آمار حوادث ترافیکی ویژه را در فروردین ماه داشتند.

وقوع 16 زمین لرزه بالای 4 ریشتر در فروردین ماه 1400

رئیس اورژانس کشور بیان نمود: در فروردین ماه 1400 همچنین شاهد وقوع 16 زمین لرزه بالای 4 ریشتر بودیم که در زلزله گناوه 14 مصدوم ناشی از ترس و دلهره زلزله گزارش شد که خوشبختانه ریزش آوار نداشتیم. زلزله5.4 ریشتری مریوان 10 مصدوم ناشی از اضطراب و دلهره را به خود اختصاص داد.

کاهش 42 درصدی ماموریت های ناشی از حوادث جوی

وی گفت: همچنین در ماه گذشته، کاهش 42 درصدی ماموریت های ناشی از حوادث جوی را داشتیم و شاهد افزایش 70 درصدی نزاع و درگیری بودیم. استان های آذربایجان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و مازندران بیشترین آمار نزاع و درگیری را در فروردین ماه 1400 داشتند.

کولیوند در ادامه به پنجمین روز از هفته سلامت با شعار رسانه ها، آموزش و فرهنگ سازی، برای ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر اشاره نموده و اضافه نمود: جا دارد در این زمینه از رسانه ها و صدا و سیما تشکر کنم که نقش بسزایی در فرهنگ سازی و آموزش به مردم داشتند. مردم نیز نگاه مثبتی به رسانه ها دارند و امیدوارم رسانه ها از ظرفیت بی بدیل بهره برده و در زمینه کنترل کووید 19 در جامعه، بیش از پیش اطلاع رسانی نمایند.

وی در ادامه این نشست خبری، درخصوص استفاده از نقاهتگاه ها برای بیماران کووید 19، اظهار کرد: در این راستا، حدود 140 هزار تخت هتل، مهمانسرا و زائرسرا را آماده کردیم، اما در موج های قبلی برای استفاده از این مراکز، استقبال خوبی نشد. اما در حال حاضر در تهران، بعضی هتل ها و مهمانسراها ظرف یکی دو روز آینده مورد استفاده قرار می گیرند. اسامی این هتل ها و مهمان سراها اعلام می گردد و تیم هایی با برنامه ریزی اجرا شده، در این مراکز حضور پیدا می نمایند تا خدماتی که لازم نیست حتما در بیمارستان انجام گردد را ارائه می دهند.

همکاری شهرداری با اورژانس

رئیس سازمان اورژانس کشور در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر همکاری اورژانس با شهرداری تهران برای ایجاد پد بالگرد، گفت: شهرداری بیشترین همکاری را با اورژانس کشور داشته است. بالغ بر 64 پدبالگرد در تهران را برای ما در نقاط مختلف تهران ایجاد نموده اند که در حال حاضر نیز از این پدها استفاده می گردد.

کولیوند درخصوص ساماندهی متروها نیز گفت: قرار بر این است که در بعضی بیمارستان ها که مرکز تروما محسوب می گردد، رمپ مستقیم از مترو به بیمارستان ها کشیده گردد. اقدامات اولیه اجرا شده و در جریان است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1470

به "افزایش تماس با اورژانس 115 در موج چهارم کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تماس با اورژانس 115 در موج چهارم کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید