اردوغان برای باکو شعر خواند

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه که پس از جنگ دوم قراباغ، به نوعی خود را رییس جمهوری آذربایجان نیز تلقی می نماید، در مراسم گشایش هفتمین دفتر خدمات الکترونیک آسان خدمت و مرکز بیلیم باکی در باکو در روز 28 مه حضور یافت.

اردوغان برای باکو شعر خواند

به گزارش خبرآنلاین، این مراکز با حضور الهام علی اف و رجب طیب اردوغان گشایش یافت.

مرکز بیلیم باکی براساس سند همکاری موقوفه گروه فناوری ترکیه به ریاست سلجوق بایراکتار، داماد کوچک رجب اردوغان و سازمان دولتی خدمات به شهروندان و نوآوری های اجتماعی ریاست جمهوری آذربایجان در باکو ایجاد شده است. در این مرکز به بچه ها شش تا چهارده ساله آموزش های علمی و فنی و طراحی و سایر آموزش ها به سبک ترکیه داده خواهد شد.

کارکنان این مرکز بر اساس برنامه آموزشی بنیاد گروه فناوری ترکیه فعالیت می نمایند و برنامه آموزشی آن با وزارت آموزش و پرورش جمهوری آذربایجان نیز هماهنگ شده است.

بعلاوه به گزارش قاینار اینفو اردوغان در نمایشگاه تکنوفست آذربایجان شعر مشهور از بختیار وهابزاده، در مورد برادری ترکیه و جمهوری آذربایجان را قرائت کرد.

در این شعر، ترکیه و جمهوری آذربایجان به عنوان دو برادر هم دین و هم زبان و هم راستا و دارای ماه و سال یکسان و به عنوان دو شاخه یک درخت ترسیم شده است!

اردوغان که پس از جنگ دوم قراباغ، شخصا بعضی از طرح های عمرانی و نمایشگاهی را در جمهوری آذربایجان افتتاح می نماید، اخیرا برای افتتاح فرودگاه تازه ساز شهر زادگاه خود در ترکیه، الهام علی اف را نیز به عنوان میهمان دعوت کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 17 تیر 1401 بروزرسانی: 17 تیر 1401 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1946

به "اردوغان برای باکو شعر خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان برای باکو شعر خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید