اتحادیه کتابفروشان انگلیس جایزه تازه ای را تاسیس نموده است

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، اتحادیه کتابفروشان جایزه جدیدی را تاسیس نموده و شرایط شرکت در این جایزه را فعال بودن کتابفروشی و برنامه های جانبی آن در همکاری با مدارس اعلام نموده است.

اتحادیه کتابفروشان انگلیس جایزه تازه ای را تاسیس نموده است

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس ارزان همراه باشید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوکسلر، انتشارات هچت انگلیس با همکاری اتحادیه کتابفروشان این کشور جایزه ای تازه برای تقدیر از کتابفروشان تاسیس نموده است که هدف از آن افزایش رونق کتابفروشی مستقل و سنتی عنوان شده است.

این جایزه تحت عنوان جایزه کتابفروشان اسکریپت (Sceptre) با ارزش 5هزار دلار قرار است اولین برنده خود را در ماه می سال 2020 اعلام کند. نهم سپتامبر امسال در دانشگاه آستون بیرمنگام همزمان با رونمایی از کتاب نورینا هرتس نویسنده انگلیسی با عنوان تنهایی کتاب در قرن تنهایی مراسم افتتاح جایزه مذکور نیز برگزار گردید.

بر اساس این گزارش روند جایزه به این قرار است که هر کتابفروشی می تواند از اوایل ماه کتبر تا اواخر ماه فوریه هر سال نامزدی خود را برای شرکت در این جایزه اعلام کند. اتحادیه کتابفروشان شرایط شرکت در این جایزه را فعال بودن کتابفروشی و برنامه های جانبی آن در همکاری با مدارس اعلام نموده است.

وب سایت اتحادیه کتابفروشان انگلیس اعلام نموده است که تمام کتابفروشان مستقل در بریتانیا و ایرلند می توانند خود را برای دریافت این جایزه نامزد نمایند ولی شرط شرکت در این رقابت حضور فعال در برنامه های فرهنگی است.

نیک باتملی رئیس اتحادیه کتابفروشان انگلیس درباره این جایزه گفته است: وقتی درباره کتابفروشی ها صحبت می کنیم بیشترین کلمه ای که به ذهن می آید، جامعه است. پس در این جایزه شرط حضور و برنده شدن را شرکت در فعالیت های اجتماعی در نظر گرفتیم.

وی گفت: فعالیت کتابفروشی های محلی در حوزه روابط اجتماعی و خدمات رسانی به مردم یکی از ارکان فرهنگ جامعه است و در این جایزه نیز سعی شده این ملاک مهمترین شاخص برای انتخاب کتابفروش برتر باشد.

رئیس اتحادیه کتابفروشان انگلیس اظهار امیدواری کرد این جایزه بتواند روحیه رقابت بیشتر در بین کتابفروشان انگلیسی در ایجاد بیشتر ارتباط با مدارس و جوامع محلی ایجاد کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 287

به "اتحادیه کتابفروشان انگلیس جایزه تازه ای را تاسیس نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه کتابفروشان انگلیس جایزه تازه ای را تاسیس نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید