گزارش گاردین درباره کتک کاری خبرنگاران توسط پلیس آمریکا

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، یک روزنامه انگلیسی در گزارشی با اشاره به اعتراضات موجود در آمریکا، خبرنگاران را قربانیانی دانست که در تظاهرات ضد نژادپرستی از سوی پلیس مورد حمله قرار می گیرند.

گزارش گاردین درباره کتک کاری خبرنگاران توسط پلیس آمریکا

به گزارش گروه بین الملل عاشقان علم الکترونیک، گاردین در گزارش خود به اعتراضاتی که از دوشنبه دو هفته قبل در آمریکا در واکنش به قتل فجیع جورج فلوید شهروند سیاه پوست بدست پلیس، آغاز شده اشاره کرده و می نویسد: در اعتراضاتی که در این مدت در جریان بوده عاشقان علم الکترونیکی که این تحولات را پوشش می دادند از سوی نیرو های پلیس در شهر های مختلف هدف حمله قرار گرفته اند.

بر اساس گزارشی که توسط گروه ردیاب آزادی مطبوعات آمریکا؛ گروهی که از سوی ائتلاف گروه های طرفدار آزادی مطبوعات تشکیل شده، منتشر شده، در این مدت بیش از 300 مورد حادثه برای عاشقان علم الکترونیک در اعتراضات پیش آمده و بر اساس موارد اعلام شده 49 مورد بازداشت، 192 مورد حمله و 42 مورد تخریب وسایل و تجهیزات عاشقان علم الکترونیک ثبت شده است.

بر اساس گزارش این گروه، در مورد حملات اجرا شده علیه عاشقان علم الکترونیک در زمان اعتراضات نیز 69 مورد حمله فیزیکی، 43 مورد هدف قرار دریافت توسط گاز اشک آور، 24 مورد روبرو شدن با اسپری فلفل و 77 مورد هدف قرا ردریافت با گلوله های پلاستیکی و سایر موارد ثبت شده است.

برخی از کارشناسان می گویند یکی از دلایل حمله به عاشقان علم الکترونیک می تواند به دلیل موضع گیری های خاص دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، علیه رسانه ها باشد؛ چون وی همواره رسانه ها را به انتشار خبر های جعلی متهم کرده و رسانه ها را دشمن مردم معرفی می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 908

به "گزارش گاردین درباره کتک کاری خبرنگاران توسط پلیس آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش گاردین درباره کتک کاری خبرنگاران توسط پلیس آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید