کره جنوبی 300 نظامی دیگر در خلیج عدن مستقر می کند، ایا سئول به ائتلاف آمریکا پیوست؟

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، فارس نوشت: در بحبوحه حدس ها درباره حضور کره جنوبی در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس، خبرگزاری یونهاپ گزارش داد که کره جنوبی قصد دارد 300 نیروی نظامی دیگر به خلیج عدن و سواحل سومالی اعزام کند.

کره جنوبی 300 نظامی دیگر در خلیج عدن مستقر می کند، ایا سئول به ائتلاف آمریکا پیوست؟

به گزارش خبرگزاری رسمی کره جنوبی گزارش داد که در بحبوحه حدس ها برای ماموریت دریایی کره جنوبی در تنگه هرمز، سئول قصد دارد 300 نیروی نظامی دیگر به خلیج عدن و آب های سومالی اعزام کند.

براساس گزارش یونهاپ، یگان سی ام واحد نظامی چئونگا قرار است اواخر روز سه شنبه از سواحل جنوبی کره جنوبی راهی خلیج عدن شود. مأموریت این یگان مقابله با دزدان دریایی در سواحل سومالی به مدت 6 ماه است که از ماه سپتامبر آغاز خواهد شد.

کره جنوبی از سال 2009 در قالب یک مأموریت دریایی مشترک در خلیج عدن نیروی نظامی مستقر کرده است.

براساس گزارش اسپوتنیک، خبر اعزام نیروی نظامی به خلیج عدن در حالی منتشر شده است که حدس هایی درباره حضور کره جنوبی در ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمز منتشر شده است.

هفته گذشته آمریکا گفت که از 60 کشور برای حضور در این ائتلاف دعوت کرده است اما تا کنون فقط انگلیس و استرالیا رسما اعلام کرده اند که به این ائتلاف ملحق خواهند شد.

دولت ژاپن نیز از سوی واشنگتن برای مشارکت در این ائتلاف تحت فشار قرار گرفته است اما اخیرا خبرگزاری کیودو به نقل از مقامات ارشد دولت توکیو گزارش داد که ژاپن به جای تنگه هرمز موافقت کرده است که به تنگه باب المندب بین یمن و شاخ آفریقا نیروی نظامی اعزام کند.

دولت ژاپن اعلام کرده است که به خاطر ملاحظاتش در روابط خود با تهران تمایلی به پیوستن به ائتلاف آمریکا در خلیج فارس ندارد.

علاوه بر متحدان آمریکا در آسیا، کشورهای اروپایی نیز تمایل چندانی برای مشارکت در ماموریت پیشنهادی آمریکا در تنگه هرمز ندارند.

شبکه اسکای نیوز اخبرا به نقل از چند منبع فرانسوی گزارش داد که پاریس به انگلیس اعلام کرده است که آنها (لندن و پاریس) می توانند هدایت ماموریت دریایی برای افزایش امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز را برعهده بگیرند.

دو منبع دولتی فرانسوی به این شبکه گفته اند که فرانسه از متحدان اروپایی خود خواسته در ائتلاف اروپایی شرکت کنند و به آنها توصیه کرده است که هیچ اقدامی در راستای تلاش های آمریکا برای رهبری این ائتلاف انجام ندهند و در عوض منتظر اقدام متحدان اروپایی باشند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 172

به "کره جنوبی 300 نظامی دیگر در خلیج عدن مستقر می کند، ایا سئول به ائتلاف آمریکا پیوست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی 300 نظامی دیگر در خلیج عدن مستقر می کند، ایا سئول به ائتلاف آمریکا پیوست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید