چین: آماده هرگونه یاری به عراق هستیم

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، خبرنگاران: دولت چین رسما اعلام نمود: حاضریم به عراق در این مشکل امنیتی به هر وسیله ممکن یاری کنیم.

چین: آماده هرگونه یاری به عراق هستیم

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز؛ دولت چین امروز آدینه بیان کرد: ما به صورت جدی تحولات جاری در عراق را دنبال می کنیم از این رو باید بگوییم اوضاع امنیتی در عراق نگران کننده است.

دولت چین در ادامه تاکید نمود: ما اشغال دو شهر از سوی داعش را پیگیری می کنیم و می دانیم اکنون گروه های تروریستی در حال حرکت به جنوب عراق هستند از این رو ما هر گونه یاریی را به مقامات عراقی بیان کردیم که حاضریم ارائه دهیم.

چین در این رابطه اضافه نمود: عراق یکی از بازارهای بسیار خوب نفتی این کشور است و با عراق سرمایه گذاری های بسیار خوبی داریم از این رو برای یاری به منافع خود در عراق حاضریم هر یاریی را که دولت عراق از ما بطلبد ارائه دهیم.

هوا چون ینگ سخنگوی وزارت خارجه دولت چین هم در این رابطه بیان کرد: ما هم اکنون به صورت جدی تحولات جاری عراق را از نظر امنیتی مورد آنالیز قرار می دهیم و شاهد هستیم که گروه های تروریستی در حال حرکت به سمت مناطق جنوبی عراق هستند از این رو از اقدامات دولت عراق برای مقابله با این تحرکات گروه های تروریستی را اعلام حمایت می کنیم.

وی اضافه نمود: آرزو می کنیم به زودی عراق اوضاع امنیتی خود را باز یابد و اوضاع به همان شکل امن گذشته باز شود.

سخنگوی وزارت خارجه چین بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت: از مدتی قبل دولت چین یاری هایی را به دولت عراق در زمینه های مختلف به صورت گسترده ای ارسال نموده و اکنون نیز آمادگی خود را برای ارسال این یاری ها اعلام می داریم.

وی در انتها گفت: ما از دولت عراق خواستیم تا امنیت اتباع چین را در عراق تامین کند، از این رو انتظار داریم دولت عراق در این زمینه با ما همکاری داشته باشد.

ر

منبع: تسنیم
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 322

به "چین: آماده هرگونه یاری به عراق هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آماده هرگونه یاری به عراق هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید