چای سبز به درمان کرونا یاری می نماید؟ چقدر بخوریم؟

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، خبرنگاران/مرکزی تحقیقات جدیدی که دانشمندان انجام داده اند ادعا می نماید که ماده ای در چای سبز وجود دارد که می تواند با جلوگیری از اتصال ویروس کرونا به سلول های انسانی، از ابتلا به بیماری کووید 19 و انواع جهش یافته ویروس، جلوگیری کند.

چای سبز به درمان کرونا یاری می نماید؟ چقدر بخوریم؟

در همین رابطه یک فوق تخصص جراحی ریه و قفسه سینه در گفت وگو با خبرنگاران به اثرات آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی چای سبز اشاره نمود و گفت: نوشیدن این چای در بهبود بیماری های قلبی موثر است و همچنین در درمان بیماری های خود ایمنی نظیر بیماری روماتیسم نیز مصرف می گردد، همچنین ممکن است در جلوگیری از رشد سلول های سرطانی به ویژه سلول های سرطانی دستگاه گوارش انسان تاثیرگذار باشد.

دکتر سیدمهدی فرساد مصرف چای سبز را عاملی برای کاهش فشار خون بالا دانست و اضافه نمود: در طب سنتی نیز به نوشیدن چای سبز برای درمان انواع بیماری ها توصیه شده و نتایج خوبی نیز در پی داشته است.

وی به تحقیقات جدیدی که دانشمندان بر روی چای سبز انجام داده اند اشاره نمود و گفت: در این تحقیق معین شده است که چای سبز می تواند از رشد و تکثیر ویروس کرونا جلوگیری کند. البته این مطالعه و تحقیق صورت گرفته آزمایشگاهی بوده و در این فرایند، سلول های بدن انسان به موادی که از چای سبز استخراج شده اند آغشته شده و در مجاورت ویروس های کرونا حتی نوع جهش یافته کروناویروس قرار گرفته است.

دکتر فرساد ادامه داد: در این فرآیند تحقیقاتی معین شده است ماده ای به نام EGCG موجود در چای سبز می تواند از اتصال ویروس کرونا به سلول های بدن و گیرنده ویروس جلوگیری کند. بنابراین ویروس نمی تواند وارد بدن شده و تکثیر گردد و تا حد زیادی می تواند در جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا تاثیرگذار باشد.

وی با تاکید بر اینکه براساس این تحقیق، مصرف چای سبز در پیشگیری و درمان ویروس کرونا موثر است، اضافه نمود: این تحقیق در مرحله آزمایشگاهی است و هنوز بطور کامل بر روی بدن انسان آزمایش نشده است.

او توضیح داد: در یک کار تحقیقاتی و مطالعاتی دیگر که در کشور اوکراین صورت گرفته، معین شده است که افرادی که چای سبز مصرف می کردند، نسبت به افرادی که چای سبز مصرف نمی کردند کمتر دچاربیماری کروناویروس شدند و آمار مرگ و میر در بین آنها کمتر بوده است.

این فوق تخصص جراحی ریه و قفسه سینه در ادامه توضیح داد: باید دید در سایه مطالعات بالینی بیشتر بر روی مصرف چای سبز به چه میزان نوشیدن این چای می تواند سد راه ورود ویروس به بدن انسان گردد.

او تاکید نمود: به مردم توصیه می گردد تا زمان انتشار نتایج تحقیقات کامل بالینی، در مصرف چای سبز زیاده روی نکنند چرا که مصرف زیاد آن می تواند آسیب های کبدی به همراه داشته باشد. بهتر است حداکثر روزانه دو تا سه فنجان چای سبز مصرف گردد تا اثرات ضدالتهابی و موثر در بهبود فشار خون و بیماری های قلبی دیده گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1449

به "چای سبز به درمان کرونا یاری می نماید؟ چقدر بخوریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چای سبز به درمان کرونا یاری می نماید؟ چقدر بخوریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید