واکنش پیونگ یانگ به رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، کره شمالی امروز سه شنبه به رزمایش مشترک آمریکا با کره جنوبی واکنش نشان داده و این تمرین نظامی را ناقض توافقات پیونگ یانگ با واشنگتن و سئول دانست.

واکنش پیونگ یانگ به رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا

کره شمالی در واکنش به رزمایش 15 روزه آمریکا و کره شمالی گفت که این رزمایش ناقض توافقاتی است که میان پیونگ یانگ با واشنگتن و سئول صورت گرفته است.

کره شمالی همچنین گفت که موضع این کشور درباره حل اختلافات به وسیله تبادل نظر تغییر ننموده است.

در همین رابطه خبرگزاری رسمی کره شمالی KCNA نیز گفت: اگر این دو کشور (آمریکا و کره شمالی) به اقدامات خصمانه خود ادامه بدهند ما مجبور می شویم تا به دنبال راه جدیدی برویم که اخیرا آن را نشان داده ایم.

کره شمالی ظرف روزهای اخیر چهار آزمایش موشکی انجام داده است.

به گزارش مهر، علیرغم هشدارهای کره شمالی و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، رزمایش مشترک نظامی واشنگتن-سئول از دیروز دوشنبه آغاز شد.

به گفته مقامات نظامی کره جنوبی، این رزمایش با تمرین شبیه سازی رایانه ای (CPX) برای مقابله با هرگونه شرایط اضطراری در شبه جزیره کره آغاز شده است.

این رزمایش قرار است 15 روز طول بکشد حال آنکه کره شمالی در واکنش به این اقدام، امروز سه شنبه برای چهارمین بار طی 2 هفته اخیر، دست به آزمایش موشکی زد.

به نظر می رسد که شلیک های آزمایشی کره شمالی با هدف تقویت فناوری موشکی این کشور قبل از ازسرگیری مذاکرات با آمریکا انجام می گردد چراکه با آغاز مذاکرات، انجام چنین آزمایش های موشکی برای پیونگ یانگ سخت خواهد بود.

از سوی دیگر، بعضی کارشناسان برگزاری مانور نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی را باعث نارضایتی و نگرانی کره شمالی عنوان نموده و آزمایش های موشکی اخیر را واکنشی به رزمایش پیش رو می دانند. ، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 164

به "واکنش پیونگ یانگ به رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش پیونگ یانگ به رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید