واکنش سخنگوی سازمان ملل به تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، سخنگوی سازمان ملل در واکنش به ایجاد مزاحمت و تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ماهان ایر خواهان رعایت امنیت پروازهای غیرنظامی شد.

واکنش سخنگوی سازمان ملل به تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش عاشقان علم الکترونیک به نقل از ایسنا، استفان دوژاریک سخنگوی سازمان ملل در کنفرانس خبری دیروزش درباره ایجاد مزاحمت جنگنده های آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ماهان ایر در خطوط هوایی سوریه گفت که از نظر قانونی، امنیت پروازهای غیرنظامی باید از طرف همگان رعایت گردد.

دوژاریک همچنین اضافه نمود که هنوز اطلاعات به خصوصی درباره این رخداد در سازمان بین المللی پروازهای غیرنظامی موجود نیست و تاکید نمود که حفظ امنیت این پرواز ها که پیش تر بیان شد، تنها یک موضوعی اخلاقی است.

بر اساس این گزارش، اظهارات سخنگوی سازمان ملل در این باره در پی این مطرح می گردد که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز روز گذشته در واکنش به این اقدام جنگنده های آمریکایی گفت: آمریکا به طور غیرقانونی سرزمین یک کشور دیگر را تصرف می نماید و سپس به یک پرواز مسافربری برنامه ریزی شده تعرض می نماید - جان مسافران غیرنظامی بی گناه را به خطر می اندازد - آن هم به این بهانه که می خواهد از نیروهای اشغالگر خود محافظت کند. آن ها با پررویی یک بی قانونی را پشت بی قانونی دیگر انجام می دهند. باید قبل از وقوع فاجعه، جلوی قانون شکنان را گرفت .

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 988

به "واکنش سخنگوی سازمان ملل به تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سخنگوی سازمان ملل به تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید