هاشم زایی: شهرداری ها باید جلوی ساخت وسازهای غیر مجاز بایستند

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که شهرداری ها به عنوان متولیان ناظر بر ساخت و سازها وظیفه دارند تا در برابر ساخت و سازهای غیر مجاز بایستند، گفت: بنده اعتقاد دارم که ساختمان های بزرگ و نامتعارف جز با نفوذ و پرداخت حق حساب ساخته نمی شود.

هاشم زایی: شهرداری ها باید جلوی ساخت وسازهای غیر مجاز بایستند

عبدالرضا هاشم زایی در گفت وگو با عاشقان علم الکترونیک، با تاکید بر ضرورت برخورد با صدور مجوزهای غیر قانونی در ساخت و سازها، اظهار کرد: در رابطه با شهرسازی، شورای عالی شهر سازی برای شهرهای مختلف به خصوص کلانشهرها نقشه راه مشخصی طراحی می کند که متاسفانه اجرایی نمی شود. بنده معتقد هستم که ساختمان های بزرگ در کشور ما جز با نفوذ و پرداخت حق حساب تاسیس نمی شود.

وی در ادامه، اضافه نمود: شاهد هستیم که پروانه ساخت برای ساختن یک آپارتمان پنج طبقه با هزار متر زیر بنا صادر می شود، اما در طول اجرای این پروژه ، ساختمانی با هزار و 500 متر زیربنا ساخته می شود. در نهایت 500 متر اضافی در ایده آل ترین حالت به کمیسیون ماده 100 می رود و در آن جا به جای رای به تخریب صرفا جریمه شده و پول 500 متر پرداخت می شود.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، شرح داد: این روش یک تخلف در پوشش قانون است.

هاشم زایی گفت: در طول ساخت و ساز اگر بحث حق و حساب و ارتباطات پنهانی وجود نداشته باشد عملا اجازه ساخت داده نمی شود. اگر ضوابط رعایت شود آجری بر روی آجر گذاشته نمی شود، اما این فساد است که اجازه سامان دهی ساخت و سازها را نمی دهد. شهرداری به عنوان متولی امر باید با این موضوع برخورد کند و شورای اسلامی شهر تهران باید بر کوتاهی شهرداری نظارت داشته و به موضوع ورود پیدا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 115

به "هاشم زایی: شهرداری ها باید جلوی ساخت وسازهای غیر مجاز بایستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاشم زایی: شهرداری ها باید جلوی ساخت وسازهای غیر مجاز بایستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید