نیروی دریایی استرالیا یک محموله اسلحه برای سومالی را توقیف کرد

یک فروند کشتی نیروی دریایی استرالیا یک محموله بزرگ تسلیحاتی را که برای سومالی بارگیری شده بود، نزدیک سواحل عمان کشف و ضبط نموده است.

نیروی دریایی استرالیا یک محموله اسلحه برای سومالی را توقیف کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، نیروی دریایی استرالیا روز دوشنبه اعلام نمود: یک فروند کشتی نیروی دریایی استرالیا یک محموله بزرگ تسلیحاتی را از یک کشتی ماهیگیری نزدیک سواحل عمان کشف و توقیف نموده است.

سازمان ملل طی دهه های اخیر تحریم تسلیحاتی گسترده ای را علیه سومالی اعمال نموده است، کشوری که از سال 1991 میلادی شاهد درگیری های داخلی بوده است.

نیروی دریایی استرالیا اضافه نمود: این کشتی نیروی دریایی استرالیا که در قالب نیروی دریایی بین المللی در آبهای اقیانوس هند گشت زنی می نموده، یک محموله بزرگ سلاح برای سومالی را توقیف نموده است. این سلاح ها در چارچوب تحریمهای سازمان ملل توقیف شده است.

در سال 2013 میلادی، شورای امنیت بخشی از این تحریمهای تسلیحاتی علیه سومالی را لغو کرد و به دولت موگادیشو که مورد حمایت غرب است اجازه داد تا سلاح های سبک را برای نیروهای مسلح خود خریداری کند تا از این سلاح ها برای مقابله با تروریست های الشباب استفاده کند.

یک منبع مطلع غربی تأکید نموده است که ارزش تقریبی این محموله سلاح حدود 2 میلیون دلار است. نیروی دریایی استرالیا توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه ننموده و دولت سومالی نیز هنوز در این خصوص موضع گیری ننموده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 2 دی 1398 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 443

به "نیروی دریایی استرالیا یک محموله اسلحه برای سومالی را توقیف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروی دریایی استرالیا یک محموله اسلحه برای سومالی را توقیف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید