نحوه شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور اعلام شد، پذیرش مجدد قبولی های کنکور 1400 در کنکور 1401

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، نحوه شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور اعلام شد و بر این اساس دانشجویان دوره های شبانه، پیغام نور، مجازی، پردیس خودگردان، دانشگاه آزاد، غیرانتفاعی ، به شرط نداشتن منع نظام وظیفه، می توانند هم زمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل برای شرکت درکنکور 1401 ثبت نام نمایند.

نحوه شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور اعلام شد، پذیرش مجدد قبولی های کنکور 1400 در کنکور 1401

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرنگاران، با توجه به رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری به پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسری سال 1400 می توانند در آزمون سراسری سال 1401 ثبت نام و شرکت نمایند. این داوطلبان و بعلاوه دانشجویان در حال تحصیل در دوره روزانه همه مقاطع تحصیلی اعم از کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته،کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته و دکتری عمومی یا تخصصی، برای شرکت در آزمون سراسری سال 1401 باید تا 25 بهمن ماه با تکمیل فرم شماره 2 دفترچه راهنمای ثبت نام و تأیید دانشگاه محل تحصیل انصراف قطعی خود را اعلام نمایند.

داوطلبان باید توجه داشته باشند که در صورت عدم انصراف قطعی از تحصیل در زمان مقرر، در صورت قبولی در آزمون سراسری سال 1401 ،قبولی آنان در آزمون لغو خواهد شد. دانشجویان دوره روزانه که بدون انصراف تا 25 بهمن ماه در آزمون سراسری قبول شوند، متخلف محسوب شده و اجازه ثبت نام در رشته تازه را ندارند.

براساس این گزارش، دانشجویانی که انصراف می دهند، حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبلی خود را ندارند. دانشجویانی که در سال های قبل، انصراف قطعی داده اند و به تحصیل بازنگشته اند، برای شرکت در آزمون سراسری سال جاری، فقط کافی است بند 32 تقاضانامه ثبت نام را علامت بزنند. دانشجویان دوره های شبانه، پیغام نور، مجازی، پردیس خودگردان، دانشگاه آزاد اسلامی، غیرانتفاعی و شهریه پرداز، به شرط نداشتن منع نظام وظیفه، می توانند هم زمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل برای شرکت در آزمون سراسری سال 1401 ثبت نام نمایند و در صورت قبولی، باید از رشته قبلی انصراف داده و فرم انصراف قطعی از رشتة قبلی را به دانشگاه تازه محل تحصیل خود ارائه دهند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 فروردین 1401 بروزرسانی: 28 فروردین 1401 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1873

به "نحوه شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور اعلام شد، پذیرش مجدد قبولی های کنکور 1400 در کنکور 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور اعلام شد، پذیرش مجدد قبولی های کنکور 1400 در کنکور 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید