نافرمانی دادستان منهتن در مقابل وزیر دادگستری ترامپ

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، دادستان منهتن بیانیه صادر شده توسط وزیر دادگستری دونالد ترامپ مبنی بر کناره گیری خود را رد کرده و گفته از مقام خود کنار نرفته است و قصد این کار را نیز ندارد.

نافرمانی دادستان منهتن در مقابل وزیر دادگستری ترامپ

به گزارش گروه بین الملل عاشقان علم الکترونیک، وزارت دادگستری آمریکا اواخر روز جمعه به صورت ناگهانی جفری برمن دادستان منهتن را برکنار کرد که در حال تحقیق درباره متحدان ترامپ و رودی جولیانی وکیل شخصی او است.

اما برمن طی بیانیه ای با اعلام اینکه خبر برکناری خود را از طریق بیانیه صادر شده توسط وزیر دادگستری آمریکا شنیده است، تاکید کرد که قصد ندارد از مقام خود کنار برود و تحقیقاتش باید بدون وقفه ادامه پیدا کند.

بیانه برمن ساعاتی پس از آن منتشر شد که بیل بار وزیر دادگستری آمریکا طی بیانیه ای اظهار داشت که برمن از مقام خود کنار رفته است و دونالد ترامپ قصد دارد جی کلایتون رئیس کمیسیون ارواق بهادار و بورس را جایگزین او کند.

دادستان فدرال منتهن یکی از مهم ترین دادستان های آمریکا محسوب می شود. انتصاب برمن به این مقام توسط یک قاضی اجرا شده اما از لحاظ قانونی ابهاماتی درباره قدرت وزیر دادگستری برای برکناری او وجود دارد. برمن در بیانیه خود تاکید کرده تا زمانی که سنا، صلاحیت گزینه پیشنهادی برای جایگزینی وی را تایید کند در مقام خود خواهد ماند.

اعلام کناره گیری دادستان منهتن توسط وزیر دادگستری در حالی صورت گرفت که او در حال تحقیق درباره افراد مرتبط با رئیس جمهور آمریکا از جمله مایکل کوهن و رودی جولیانی وکلای دونالد ترامپ است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 926

به "نافرمانی دادستان منهتن در مقابل وزیر دادگستری ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نافرمانی دادستان منهتن در مقابل وزیر دادگستری ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید