مهدی پور: امیدوارم اولین مدال جهانی جوانان را کسب کنیم، به محض اعلام ثوری مدیریت تیم ملی را تحویل می دهم

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، سرمربی تیم بوکس جوانان کشورمان گفت: امیدوارم با برنامه ریزی دقیق در مسابقات جهانی لهستان برای اولین بار در طول تاریخ بوکس ایران مدال جهانی در رده جوانان کسب کنیم.

مهدی پور: امیدوارم اولین مدال جهانی جوانان را کسب کنیم، به محض اعلام ثوری مدیریت تیم ملی را تحویل می دهم

رضا مهدی پور در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره پیگیری تمرینات ملی پوشان جوان بوکس ایران به وسیله فضای مجازی گفت: تمرینات مجازی کاربردی که باید داشته باشد را به شکل صد درصدی ندارد، اما چاره ای نیست و به قول قدیمی ها لنگه کفش کهنه در بیابان غنیمت است. در حال حاضر بوکسورها مجبور هستند به صورت مجازی تمرینات خود را پیگیری نمایند و خیلی از آنها از این طریق برنامه تمرینی دریافت و اشکالات شان را رفع می نمایند.

وی توضیح داد: در نظر داریم با بهتر شدن شرایط و با رعایت پروتکل های بهداشتی در دو مقطع پنج وزن مسابقات انتخابی تیم ملی را در یکی از شهرها با شرایط سفید برگزار کنیم. این کار نیز احتیاجمند دستورالعمل وزارت ورزش و ستاد مقابله با کرونا در ورزش است، اما با صحبتی که با معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان داشتیم احتمالاً بتوانیم مسابقات را در شهریور ماه برگزار کنیم.

سرمربی تیم بوکس جوانان کشورمان در خصوص برگزاری مسابقات قهرمانی جوانان جهان و شانس پیروزیت ملی پوشان کشورمان گفت: طبق اعلام AIBA قرار است مسابقات جهانی فروردین ماه سال 1400 در لهستان برگزار گردد. در گذشته بازی با ازبکستان، قزاقستان و کشورهای استقلال یافته برای ما وحشتناک بود، اما در حال حاضر دیگر این گونه نیست. از طرفی از شش قدرت جهان، چهار کشور آسیایی هستند، اما با این شرایط ما در مسابقات آسیایی جوانان توانستیم مقابل بوکسورهای ازبکستانی پیروز شویم و در مسابقاتی که شکست خوردیم نیز مبارزه نزدیکی را ارائه کردیم.

مهدی پور اظهار داشت: دیگر مانند گذشته نیست که بوکسورهای ازبکستان و قزاقستان به راحتی بوکسورهای ما را شکست بدهند. این در شریطی است که آنها مسابقات تدارکاتی زیادی را پشت سر می گذارند و ما به دلیل مسائل مان توانایی برگزاری مسابقات تدارکاتی را نداریم. امیدوارم با برنامه ریزی دقیق در مسابقات جهانی لهستان برای اولین بار در طول تاریخ بوکس ایران مدال جهانی در رده جوانان کسب کنیم.

مدیر سابق تیم های ملی بوکس درباره اینکه حضور مدیر در تیم های ملی احتیاج است یا با توجه به صحبت های رئیس فدراسیون این وظیفه را سرمربی تیم ملی می تواند برعهده داشته باشد، گفت: احتیاج به حضور مدیر در تیم های ملی زمانی احساس می گردد که رئیس فدراسیون بوکس از لحاظ فنی اطلاعات نداشته باشد. در این شرایط حضور مدیر در تیم های ملی می تواند باعث برقراری ارتباط میان سرمربی و رئیس فدراسیون باشد و از طرفی نیز به رئیس مشاوره فنی بدهد. در حال حاضر حسین ثوری در بحث فنی و داوری سابقه طولانی دارد و به خوبی نسبت به مسائل فنی مطلع است.

وی اضافه کرد: در شورای فنی تصویب شده است که سرمربی تیم ملی وظیفه مدیریت تیم های ملی را نیز برعهده داشته باشد. در گذشته نیز استکی با حفظ سمت سرمربیگری تیم ملی، مدیر تیم های ملی هم بود که بعد از مدتی این پست را به من داد. در حال حاضر نیز هنوز حکم من به عنوان مدیر تیم های ملی لغو نشده است، اما به محض اعلام ثوری این مسئولیت را تحویل خواهم داد و تمرکز خود را روی تیم جوانان می گذارم.

مهدی پور در خصوص عملکرد تیم ملی بوکس با کسب دو سهمیه المپیک گفت: علیرضا استکی سرمربی بسیار علاقه مند، بادانش و باهوشی است که در مسابقات انتخابی المپیک توانمندی خود را با کسب دو سهمیه المپیک نشان داد. این در حالی است که ما در دوره گذشته تنها پیروز به کسب یک سهمیه المپیک شدیم که این سهمیه را نیز احسان روزبهانی به وسیله مسابقات APB کسب کرد. در دوره های گذشته نیز عملکرد چندان خوبی نداشتیم، اما در این دوره و در مرحله نخست دو سهمیه کسب کردیم که نشان دهنده کار خوب استکی و ثوری است. فکر می کنم اگر شرایط لازم فراهم گردد در مسابقات فرانسه نیز می توانیم سهمیه های خود را افزایش بدهیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1028

به "مهدی پور: امیدوارم اولین مدال جهانی جوانان را کسب کنیم، به محض اعلام ثوری مدیریت تیم ملی را تحویل می دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی پور: امیدوارم اولین مدال جهانی جوانان را کسب کنیم، به محض اعلام ثوری مدیریت تیم ملی را تحویل می دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید