مقاله: چرا پوست تان نسبت به لمس حساس شده؟

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، پژوهش ها نشان می دهند فعالیت بدنی می تواند فیبرومیالژیا را تا حدودی کنترل کند. سایر علائم این بیماری مزمن شامل خستگی یا افسردگی با دارو یا سایر راه چاره های درمانی مناسب افسردگی قابل کنترل اند.

مقاله: چرا پوست تان نسبت به لمس حساس شده؟

آفتاب دریافت تا اندازه ای خوب است که اثرات نامطلوب به جا نگذارد. زیاد از حد قرار دریافت در معرض نور خورشید منجر به سوختگی درجه اول تا دوم در ناحیه ای از بدن که در معرض تابش خورشید قرار گرفته می گردد که می تواند پوست را حساس و تحریک پذیر نموده و در صورت لمس شدن دردناک گردد. سایر علائم شامل التهاب، احساس گرما، دردناک شدن پوست، تاول و قرمزی می گردد. هر قسمتی از پوست می تواند آفتاب سوخته گردد، پس چه پوست ساعد دست تان نسبت به لمس حساس گردد و چه صورت یا گردن تان، بستگی به فعالیت خودتان دارد.

اگر حساسیت پوست تان نسبت به لمس و تماس تا حدی است فعالیت های روزمره تان را دچار اختلال نموده است باید به پزشک مراجعه کنید. درد، تحریک پذیری و حساس شدن پوست بدون هیچ دلیل مشخصی احتیاج به آنالیز های پزشکی دارد.

در افرادی که قبلا آبله مرغان گرفته اند، این ویروس گاهی می تواند سال ها بعد به صورت بیماری شینگلز بروز کند. این بیماری جدید موجب درد های رفت و برگشتی، احساس سوزش، کرختی یا مورمور شدن روی پوست، حساس شدن پوست نسبت به لمس، کهیر قرمز که بعد از آغاز درد نمایان می گردد و تاولی که در نهایت پاره شده و لایه می بندد می گردد. شینگلز معمولا یک سمت از بدن یا یک قسمت از آن را درگیر می نماید، بنابراین ممکن است متوجه شوید پوست کمرتان یا فقط سمت چپ بدن تان نسبت به لمس حساس شده یا درد می نماید.

منبع مقاله: چرا پوست تان نسبت به لمس حساس شده؟

انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1770

به "مقاله: چرا پوست تان نسبت به لمس حساس شده؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: چرا پوست تان نسبت به لمس حساس شده؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید