مفقودشدن گذرنامه را حتما به پلیس اطلاع دهید

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، رییس پلیس بین الملل ناجا از شهروندان خواست که اگر گذرنامه شان را گم کرده اند، موضوع را حتما به پلیس گزارش کنند.

مفقودشدن گذرنامه را حتما به پلیس اطلاع دهید

سردار هادی شیرزاد در گفت وگو با عاشقان علم الکترونیک، درباره فعالیت سامانه اینترپل برای گذرنامه های مفقودی گفت: در پلیس بین الملل سامانه ای وجود دارد که آخرین وضعیت گذرنامه های مفقود شده در آن ثبت می شود، بنابراین اگر فردی گذرنامه اش را گم کرده یا گذرنامه اش به سرقت رفته باشد لازم است که حتما موضوع را به پلیس گزارش دهد تا به منظور جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی اطلاعات مربوط به گذرنامه در این سامانه ثبت شود.

وی ادامه داد: همچنین آن دسته از افرادی که گذرنامه شان مفقود شده و قبلا گزارش آن را در سامانه اینترپل ثبت کرده اند، در صورتی که گذرنامه شان را پیدا کرده اند باید موضوع را مجددا به پلیس گزارش کنند تا ما آن را از لیست گذرنامه های مفقودی در سامانه پلیس بین الملل خارج کنیم.

شیرزاد با بیان اینکه ایا این سامانه در ایام اربعین نیز فعال بود؟ گفت: فعالیت این سامانه مربوط به زمانی خاص نیست و اگر زائران اربعین نیز گذرنامه شان مفقود شده یا به سرقت رفته است، باید حتما موضوع را به پلیس گزارش دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 398

به "مفقودشدن گذرنامه را حتما به پلیس اطلاع دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مفقودشدن گذرنامه را حتما به پلیس اطلاع دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید