مراجعه 3 برابری مردم به مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در اصفهان

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، عنایت الله اعتدالی ظهر پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: از ابتدای سال تاکنون نزدیک به چهار هزار نفر از مردم اصفهان به تنها مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مراجعه کردند که این تعداد به غیر از بیماران تحت پوشش این مرکز هستند.

مراجعه 3 برابری مردم به مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در اصفهان

وی با بیان اینکه مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری نواب صفوی تنها مرکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است، اضافه کرد: توسعه این دست مراکز تخصصی در برنامه کاری دانشگاه علوم پزشکی نیست بلکه تصمیم به استقرار مشاوران متخصص برای بیماریهای رفتاری در تمام مراکز تحت پوشش مرکز بهداشت استان داریم.

رئیس مرکز مشاوره بیماری های رفتاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اعلام اینکه بیماران مبتلا به ایدز یا دیگر بیماریهای آمیزشی با کد ثبت می شوند و هیچ گونه اطلاعات آنها به غیر از خود پزشکان در اختیار کسی قرار نمی گیرد، ادامه داد: برای مراجعه نمایندگانی که جواب تست و آزمایش آنها منفی شده اما دارای رفتارهای پر خطر بودند نیز کلاس مشاوره گذاشته می گردد.

وی در ارتباط با فروش کیت های تشخیص ایدز در سطح داروخانه ها و تست بیماری توسط خود فرد در منزل گفت: با توجه به اینکه توسط این کیت ها در عرض 20 دقیقه فرد تشخیص می دهد که مبتلا به یک بیماری است و پس از آن باید دو آزمایش دقیق دیگر انجام دهد بنابراین این موضوع که فرد چگونه بدون هیچ آزمایشی این کار را در منزل انجام می دهد تعیین نیست چون باید زیرساخت های آن معلوم گردد.

اعتدالی بیان داشت: فردی که در منزل تست می دهد باید سر زمان 20 دقیقه جواب را در کیت ببیند زیرا که اگر سر موقع تست را نبیند احتمال اینکه خطوط تعیین شده در کیت از بین برود، وجود دارد و در این صورت نتیجه تست تغییر می یابد.

کیت های تشخیص ایدز در بازار تایید شده نیست

اعتدالی با اشاره به اینکه یک سری کیت در بازار وجود دارد که تأیید شده نیست، گفت: در صورت توزیع کیت در بازار آموزشهای لازم نیز باید داده گردد چراکه استفاده از این کیت ها و تفسیر نتایج احتیاج به آگاهی دارد.

وی با تاکید بر اینکه رسانه ها باید بدانند چگونه بیماری ایدز و راه های انتقال و پیشگیری از آن را مطرح نمایند که حتی خود مبتلایان پس از خواندن، ترس و واهمه ای از مراجعه به ادامه درمان نداشته باشند، گفت: نحوه اطلاع رسانی و نفوذ اطلاعات بسیار مهم است، مطلبی که نوشته می گردد نباید انگی برای بیمار ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 14

به "مراجعه 3 برابری مردم به مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در اصفهان" امتیاز دهید

1 کاربر به "مراجعه 3 برابری مردم به مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در اصفهان" امتیاز داده است | 2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراجعه 3 برابری مردم به مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید