مخالفت کاخ سفید با مصاحبه یک دیپلمات درخصوص پیشبرد استیضاح ترامپ

به دنبال مخالفت کاخ سفید با شهادت دهی یک دیپلمات آمریکایی درخصوص مراودات دونالد ترامپ با دولت اوکراین، نمایندگان کنگره آمریکا قصد صدور حکم احضاریه برای این دیپلمات دارند.

مخالفت کاخ سفید با مصاحبه یک دیپلمات درخصوص پیشبرد استیضاح ترامپ

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری سی بی اس، مقرر بود گوردون سُندلند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا، امروز (سه شنبه) جهت پیشبرد روند استیضاح ریاست جمهوری، با کمیته های مجلس کنندگان آمریکا دیدار کند؛ با این حال، وزارت خارجه آمریکا به او دستور داد تا مصاحبه و ارائه شهادت را لغو کند.

حال دموکرات ها قصد دارند حکم احضاریه برای سندلند صادر کنند تا از این طریق، به اسنادی که گفته می شود در اختیار وزارت خارجه آمریکاست، دسترسی داشته باشند.

آدام شف، الیجا کامینگز و الیوت انجل (روسای سه کمیته مجلس کنندگان آمریکا) طی بیانیه ای مشترک اعلام داشتند: ما این مداخله [وزارت خارجه] را مانعی برای پیشبرد رویه استیضاح می دانیم.

سندلند، یکی از شاهدان کلیدی تعاملات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی اوست. ترامپ اخیرا از زلنسکی خواسته بود درخصوص پیشینه جو بایدن، نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا و پسرش تحقیق کند. این موضوع، دموکرات های آمریکا را بر آن داشت که رویه استیضاح او را به طور جدی پیگیری کنند و خواستار ارائه اسناد مرتبط با این مراودات شوند.

رابرت لاسکین، وکیل سندلند، در بیانیه ای گفته است: سندلند از اینکه امروز قادر نخواهد بود شهادت دهد، بسیاری مایوس است. به گفته این وکیل، سندلند قویا باور دارد در تمام دوران، رفتاری هم سو با منافع آمریکا داشته است و آماده خواهد بود تا در صورت اطلاع یافتن، شهادت خود را ارائه دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 24 آبان 1398 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 364

به "مخالفت کاخ سفید با مصاحبه یک دیپلمات درخصوص پیشبرد استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت کاخ سفید با مصاحبه یک دیپلمات درخصوص پیشبرد استیضاح ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید